Muži – Okresní přebor                       23. 10. 2021

Vítězná domácí podzimní derniéra

TJ Velichovky – Sokol Provodov 3:0 (2:0)

Branky: 21. Emlar L., 28. Emlar L., 64. Vrátný

Sestava:

TJ Velichovky: Hasník - Novotný Mi., Rejchrt, Karel - Filip, Emlar J., Hanusík, Grmela, Vrátný (72. Dyrc) - Emlar L., Németh (82. Runkas)

K poslednímu podzimnímu domácímu zápasu přijel do Velichovek obnovený tým Provodova, kterému se však moc nedaří, a tak domácí hráči byli v roli favorita, ale tyto zápasy bývají často ošemetné.

Ještě za přijatelného podzimního počasí se hrálo od úvodu v klidném tempu, a tak první čtvrthodina žádnou šanci na jedné či druhé straně nepřinesla. První nebezpečný pozdrav na hostující branku vyslal z přímého kopu Karel, ale brankář dokázal vyrazit míč na roh. Skóre se tak měnilo až po dvaceti minutách a byl to gól z dílny bratrů Emlarů. Jakub vybojoval dobrým napadáním míč a jeho přihrávku usměrnil přes snahu brankáře Lukáš. A právě Lukáš Emlar pak za dalších 8 minut doslova zalepil míč a namířil si to do vápna mezi beky a propálil brankáře podruhé. Domácí se uklidnili, kontrolovali zápas a měli i další možnosti navýšit vedení. Ale dobře chytající brankář Provodova vytěsnil střely Karla a Rejchrta. Hosté byli směrem dopředu první půli téměř neškodní, a tak domácí šli do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Poločasovou pauzu vyplnil déšť a vítr, ale s nástupem do druhé půle se počasí uklidnilo, a tak aktéři mohli pokračovat v partii. Zkraje druhé půle se proháčkoval mezi dvěma beky Vrátný, ale jeho střela na zadní tyč se do branky nevešla. Velichovky držely svého soka kolem své šestnáctky, ale dlouho se v koncovce trápily. Až v 64. minutě spustili domácí střelnici, pokusy v rychlém sledu z kopaček J. Emlara a Hanusíka hostující brankář ještě dokázal zmařit, ale třetí střela Vrátného již byla gólová. Hosté poprvé prověřili Hasníka až po 70 minutách, ale trestný kop domácí brankář v poklidu chytil. Zvýraznit vedení mohl Hanusík, jeho pěkné individuální akci v podobě gólu však dobrým zákrokem zabránil brankář. Kontrolovat na druhé straně mohli i hosté, po trestném kopu z levé strany pomohla domácím tyč. Zbytek zápasu se víceméně dohrával na polovině hostí, v závěru ještě vychytal brankář Dyrce, a tak skóre se už nezměnilo. Domácí se tak rozloučili třemi body se svými diváky na domácí půdě, ale šlágr podzimu završí naší hráči na půdě Starkova příští týden.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Na perfektně připraveném hřišti jsme dnes odehráli poslední domácí utkání této sezóny a chtěli jsme se s našimi diváky rozloučit vítězně. Začali jsme poměrně dobře a vstřelili jsme dva hezké góly. Do konce poločasu jsme již naše další šance zahazovali, nebo nás vychytal pozorný brankář hostí. Druhý poločas byl již bohužel pro diváka nekoukatelný, hráli jsme hrozně složitě, nepřesně a bez pohybu. Potěšitelná je nula v kolonce obdržených gólů. Za týden nás čeká ve Stárkově šlágr kola a poslední podzimní utkání sezóny, na které tímto zveme všechny naše fanoušky.

Rozhodčí: Buchta, Tokar, Kašpárek