Muži – Okresní přebor                       30. 10. 2021

Na závěr bod ze Stárkova

Sokol Stárkov – TJ Velichovky 1:1 (0:1)

Branky: 76. Ságner - 44. Rejchrt (p.k.)

Sestavy:

TJ Sokol Stárkov: Gorgán - Hána, Kylar, Pročko (K) (40. Kučera), Tóth - Křeček (60. Novák), Žid, Novák, Ságner - Lokvenc, Malinský (60. Šípek)

TJ Velichovky: Mertlík - Karel (K), Rejchrt, Rieger - Filip, Pácalt, Hanusík (87. Novotný Mi.), Grmela, Németh - Emlar J. (80. Dyrc), Emlar L. (72. Runkas)

Dlouho očekávaný zápas na hřišti vedoucího Starkova vzbudil skrz fanouškovskou obcí velký zájem, a tak do Starkova zamířil autobus nejen s hráči, ale i s početným kvantem fanoušků. Ti se utábořili za brankou, kterou v první půli hájil domácí brankář, který měl více práce než Mertlík v naší bráně. Na těžkém hřišti se hrál bojovný fotbal, ale více ze hry měli hosté. Jenže Lukáš Emlar trefil dvakrát břevno a kapitán Karel z dobré pozice přestřelil. Domácí toho v první půli moc nepředvedli, Mertlík musel řešit jen jednu tvrdou střelu pod břevno a pár náznaků šancí. Zasloužené vedení přišlo krátce před odchodem do kabin, kdy po faulu na Pácalta proměnil penaltu Rejchrt. Navíc jeden z domácích hráčů si vysloužil ještě v první půli druhou žlutou a Velichovky hrály zbytek zápasů v početní převaze.

Druhá půle začala nebezpečným výpadem domácích, ale bez gólového vyjádření. Na druhé straně vypálil Pácalt, ale jeho střelu doprostřed vyrazil brankář. Domácí i v deseti nenápadně vystrkovali růžky a hostující obrana musela být ve střehu. Postupně hostující hráči dočasně vyklidili hřiště a zbytečně přenechali aktivitu domácím. Ty toho dokázali využít a po přesné střele k tyči srovnávají skóre. Až inkasovaná branka probudila hosty a s neúnavně povzbuzujícím fanklubem chtěli znovu strhnout vedení na svoji stranu. Jenže možnou slávu dvakrát odmítl Dyrc po dvou únicích ze strany a střela Runkase postrádala přesnost. Šlágr kola tak vítěze nepoznal, body se dělily.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Na hřišti Stárkova, který letos ještě neprohrál, jsme dnes chtěli moc vyhrát a vše k tomu směřovalo od samotného začátku zápasu. Oproti minulým zápasům jsme se vzhledem k nekvalitě a velikosti místního hřiště rozhodli značně zjednodušit naši hru. Byli jsme velmi pozorní při bránění a aktivní směrem dopředu. Domácím jsme za celý první poločas nedovolili žádnou šanci, naopak my jsme neproměnili čtyři obrovské, včetně dvou nastřelených břeven Lukášem Emlarem. Vedení jsme se tak ujali až po penaltě v závěru poločasu, kdy jsme minutu na to mohli zahrávat klidně penaltu další. Druhý poločas jsme však nepochopitelně přestali hrát, jako bychom se báli o výsledek. Domácích bylo i v deseti najednou plné hřiště, zjednodušili ještě více svou hru, ale do žádné velké šance je naše obrana nepustila. V 76. minutě pak přišla série odrazů v našem vápně, kdy se dostal k míči domácí hráč a na zadní tyč trefil přesně. Probral nás až tento gól a poté jsme domácí opět zatlačili, vytvořili si další 3 velké šance (Dyrc, Runkas), ale kýžený vítězný gól jsme tak již vstřelit bohužel nedokázali. Vzhledem k průběhu zápasu jsou to pro nás dnes určitě ztracené body. Obrovské poděkování patří našim fanouškům, kterých přijel s hráči celý autobus a vytvořili perfektní atmosféru tomuto zápasu! Hráčům pak děkuji za podzimní část sezóny. Velmi dobře zvládla těžké utkání i trojice rozhodčích.

Rozhodčí: Prušinovský, Jančík, Mareček

ČK: 44. Kučera