Muži – okresní přebor                        26. 3. 2022

Velichovky vyhrály úvodní jarní kolo proti silnému Hronovu nejtěsnějším možným rozdílem!

TJ Velichovky – AFK Hronov 1:0 (0:0)

Branka: 82. Karel

Sestava TJ Velichovky: Mertlík - Křivský, Pácalt, Filip - Németh, Jelínek (K) (67. Vrátný), Hykš (81. Dyrc), Hanusík (58. Runkas), Novotný Ma. - Vít, Karel

Po dvouleté odmlce se vrátilo fotbalové jaro. Za příjemného fotbalového počasí se odehrál ve Velichovkách první jarní mistrovský zápas, soupeřem byl silný Hronov, a tak se čekal zajímavý duel týmů z vrchu tabulky.

Lépe začali domácí, ale po dvou akcích a centrech z pravé strany neuspěly Mar. Novotný a krátce po něm ani Vít. Domácí drželi míč na svých kopačkách častěji, ale vážnější šanci si nevypracovali. Vzruch přinesl jen rohový kop a hlavička Víta, která skončila mimo. Poté neuspěl z trestného kopu Pácalt, jenž branku přestřelil. Hosté vyslali v první půli dvě střely, ty však byly spíše propagační a Mertlík v brance měl s nimi snadnou práci. Obrany byly pozorné, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá půle přinesla hru plnou nepřesností, v které se utápěly oba týmy, a tak se hrálo bez šancí. Hosté se snažili překvapit domácí obranu, ale gólovku si nevypracovaly. Domácí se topili v nepřesných přihrávkách, a tak o první možnost vstřelit gól se postaral po akci Pácalta zakončující Hykš, ale slabou střelu pochytal brankář. Vše směřovalo k bezgólové plichtě. Proti však byla domácí dvojice Pácalt Karel. Prvně jmenovaný zahrával přímý kop, jehož centr našel právě Karla a ten rozjásal domácí diváky. Závěrečný tlak hostí však pozorná obrana domácích bezpečně uhájila, a tak Velichovky doslova vydřely první jarní body

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Hronov má velmi silný a ambiciózní tým, což jsme dobře věděli. Nám se před zápasem opět rozšířila již tak početná marodka, a tak jsme vystupovali do utkání s velikým respektem, ale s vědomím ve své síly. Do utkání jsme vstoupili výborně a kdybychom vedli v 10. minutě 2:0, tak by se nemohl nikdo divit. Bohužel jsme však své vyloženě šance neproměnili. Po celý první poločas jsme pak byli lepším týmem a hosty nepustili do žádné šance. Druhý poločas nabídl oboustraně spíše boj, než fotbal a mírně navrch měli hosté. Když už se zdálo, že diváci dnes ve Velichovkách branku neuvidí, tak se trefil krásně hlavou z TK Martin Karel. V hektickém závěru jsme již důležité vítězství uhájili. Výhra s nulou vzadu je na úvod sezóny hodně cenná a z celkového úhlu pohledu jsme si ji v dnešním zápase zasloužili. Děkuji všem hráčům za přístup a výkon a fanouškům za podporu!.

Rozhodčí: Havrda, Buchta, Tokar