Muži – Okresní přebor                                   9. 4. 2022

Vysoké vítězství Velichovek v derby se nerodilo lehce

TJ Velichovky – TJ Dolany 5:0 (1:0)

Branky: 38. Karel (p.k.), 49. Rieger, 66. Karel, 73. Runkas, 89. Novotný Ma.

Sestava TJ Velichovky: Mertlík - Křivský, Pácalt, Filip - Rieger, Jelínek (K) (84. Vrátný), Hykš (71. Novotný Ma.), Hanusík (58. Danihel), Németh - Vít (58. Runkas), Karel

Jeden z jarních taháků na domácím hřišti se odehrál právě dnes, kdy k nám přijely nedaleké Dolany, které na jaře zatím urvaly plný počet bodů.  Náš tým však po týdenní odmlce chtěl navázat na tři body s Hronovem, a tak se očekávala zajímavá bitva. Ještě před samotným výkopem obdržel dary k 70. narozeninám bývalý velichovský fotbalista Karel Šolc, které oslavil v zimních měsících.

Úvod zápasu byl opatrný a hodně nepřesný z obou stran, Brankáři byli v úvodu bez práce. První vzruch nastal nejdříve před Mertlíkovou brankou, ale domácí obrana zažehnala včasným odkopem na roh. Na druhé straně hostující beci srazili Hykšovou střelu na roh. Nebezpečněji vypadala střela z trestného kopu Pácalta, ale brankář Dolan byl pozorný. Domácí postupem času získali pevnější pozici, ale zlobila je přesnost v některých situacích, Skóre se tak měnilo až po více než půlhodině hry, do vápna si to namířil Hykš, hostující bek ho ale zastavil nedovoleně, K penaltě se postavil Karel a z pomocí tyče dostal míč do sítě. Do konce poločasu se již nic zásadního neudálo.

Začátek druhé půle už dokumentoval to, kdo bude na hřišti pánem. Střelám Jelínka a Hanusíka ještě brankář hostí odolal, ale z následujícího rohu už ho překonal Rieger. Domácí se uklidnili, přidali na přesnosti a přibývali šance, ale bez úspěchu. Hosté ve druhé půli zahrozili rychlým kontem, ten však skončil nad brankou domácích, kde skončil i trestný kop z dobré střelecké parkety Tokára. To už domácí vedli o tři branky. Pácalt vyslal na zteč Karla, a ten potřetí překonal dolanského brankáře. S chutí hrající domácí přidali pak i čtvrtou, kdy se prosadil střídající Runkas. Poslední slovo měl ještě v závěru další střídající hráč, když centrovaný míč propadl brankáři přímo ke kopačkám Mar. Novotného, který už měl snadný úkol. Domácí tak i ve druhém jarním domácím zápase zvítězili a po zásluze zapisují další tři body.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Byli jsme si dobře vědomi výsledků a kvality týmu Dolan. Soupeř se představil jako velmi dobře organizovaný tým, který dobře a zodpovědně bránil a nepouštěl nás do větších šancí. Po celý první poločas jsme měli sice relativně velkou územní převahu, ale bez vážnějších šancí. Skóre jsme tak otevřeli až po penaltě, kterou proměnil Martin Karel. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a hned v jeho úvodu jsme se ujali dvoubrankového vedení po dobře zahraném rohovém kopu. Od tohoto okamžiku jsme již měli utkání plně pod kontrolou a do jeho konce jsme přidali ještě další 3 branky. Těší další udržené čisté konto. Pochvala pro celý tým, včetně lavičky, za výkon a přístup k zápasu.

Rozhodčí: Buchta, Martínek, Kašpárek Pa.