Muži – Okresní přebor                                   17. 4. 2022

Velichovky i přes místy drtivou převahu vezou z Teplic pouze bod!

SK Teplice nad Metují – TJ Velichovky 0:0 (0:0)

Sestava TJ Velichovky: Mertlík - Grmela (46. Runkas), Rieger, Filip - Křivský, Hykš, Jelínek (K) (65. Dyrc), Hanusík (87. Vrátný), Németh - Karel, Vít (46. Danihel)

Áčko zajíždělo k odloženému zápasu na dlouhý trip do Teplic, kde chtělo navázat na dvě domácí čisté výhry, ale z prvního jarního zápasu ze hřiště soupeře se vrací (jen) s bodem.

Od úvodních minut měly Velichovky herní převahu a hrálo se převážně na polovině Teplic. Šancí první poločas ke skórování bylo několik, ale opět nás trápilo nepřesné zakončení nebo domácí podržel exdivizní gólman Mačí. Za zmínku stojí průnik Hykše středem hřiště ve 33. minutě, kde prostrčil na Křivského a ten z hranice vápna orazítkoval spojnici branky domácích. V 36. minutě po „chaosu“ v brankovišti se k balonu dostal Németh, ale domácí stihli jeho střelu zablokovat a následnou dorážku vyrazil gólman na rohový kop. Rohových kopů jsme zahrávaly v 1 poločase celkem 8, ale chyběl větší důraz a hlad v zakončení.

Ve 2. poločase se situace opakovala. Velichovky byly lepším týmem, ale soupeř nápor vydržel a branku jsme neviděli. V 60. minutě se Danihel po pravé straně zasekávačkou uvolnil od obránce, ale jeho následnou střelu levou nohou brankář Mačí bez problému chytil. Domácí zahrozili dvakrát z brejku, ale Mertlík si s jejich střely poradil. V poslední půl hodině byl třikrát závar v pokutovém území Teplic, ale naše střely byly nepřesné a domácí včetně gólmana si s nimi dokázali poradit. Střídačka Velichovek se jen chytala za hlavu, kdy už to tam spadne, jelikož příležitostí bylo dost, ale místy zbrklé řešení situací branku už nepřineslo. Plusem zápasu je již tři čisté konto po sobě.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a po celý první poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem. Měli jsme řadu šancí, včetně osmi výborně zahraných rohových kopů, ale bohužel bez vstřeleného gólu. Druhý poločas jsme náš tlak ještě vystupňovali, ale z obrovských šancí a závarů jsme nedokázali bohužel nic vytěžit. Buď jsme situace ve finální fázi řešili špatně, nebo jsme trefovali domácí obránce padající obětavě do střel, nebo nás vychytal vynikající Pepa Mačí v domácí brance, a tak bychom dnes nedali gól asi ani do rána. V hektickém závěru zazlobili i domácí, ale to nemění nic na tom, že jsme dnes dva body jednoznačně ztratili. Pozitivem dnešního zápasu je tak pouze plusový bod z venku a další nula na kontě obdržených branek, ale to je jen velmi slabá útěcha na dva ztracené body. Jedeme ale dál, čekají nás další těžké zápasy.

Rozhodčí: Prušinovský, Riabec, Matoušek