Muži – Okresní přebor                       23. 4. 2021

Z jasného zápasu nakonec velké drama!

TJ Velichovky – Sokol Zábrodí 4:3 (3:0)

Branky: 4. Danihel, 20. Vít, 31. Karel, 68. Karel (p.k.) - 66. Škoda, 86. Koval, 87. Falta

Sestava TJ Velichovky: Runkas - Křivský, Pácalt, Filip - Rieger, Grmela, Hykš, Danihel, Németh (75. Vrátný) - Karel (K), Vít (79. Hanusík)

Do Velichovek dnes přijelo jedno z nejzkušenějších mužstev v soutěži Zábrodí. Domácí chtěli i do třetice bodovat i proti tomuto nevyzpytatelnému soupeři a potvrdit, že doma nebudou chtít rozdávat body nadarmo.

I přes početně oslabenou sestavu začali aktivně a ta byla odměněna v úvodu zápasu, kdy hrubou minelu brankáře Zábrodí pohodlně ztrestal premiérovou brankou v našem dresu Danihel. Poté zahrozili i hosté, po rohovém kopu vypadala nebezpečně pohotová střela hostujícího hráče, která však skončila těsně vedle. Domácí se snažili kombinovat, ale občas jim nevyšla přihrávka, a tak akce končila na samém začátku. Až později se pěknou akci připomněl Hykš, jehož střílený centr musel vyškrábnout brankář na roh. Domácí drželi častěji míč na kopačkách a po jedné z útočných akcí a zpětné přihrávce se prosadil Vít. Krátce na to se mohlo měnit skóre znovu, ale Riegerova sražená přihrávka změnila směr a skončila na tyči hostující branky. První půlhodinu hry orámovala třetí branka, kdy Némethův přesný centr našel úplně volného Karla a domácí kapitán mohl nastavit jen nohu a usměrnit míč do sítě. Od té doby již domácí úplně kontrolovali hru a mohli přidat i další branky, ale obě útočná tykadla své možnosti nevyužily. Hosté jakoby směrem dopředu rezignovaly a zaskakující Runkas v brance mohl v poklidu sledovat, co se děje na druhé straně hřiště.

Bohužel druhý poločas domácím nevyšel, tak jako první a z relativně jasného zápasu bylo zbytečné drama. Úvod druh půle tomu nenasvědčoval, že by domácí tento zápas mohli ztratit, jenže domácí čtvrtý gól nepřidali. Hosté se připomněli poprvé v 66. minutě a hned gólově. Z trestného kopu se krásně trefil zkušený Škoda a skončila více než 300 minut trvající série bez inkasovaného gólu. Jenže za dvě minuty domácí reagovali. Hykšův průnik do vápna zastavil hostující bek jen faulem a nařízenou penaltou domácí Karel nepohrdl a bezpečně ji proměnil. Jenže pak domácí jakoby uspokojeni náskokem polevili, ztratili koncentraci a z ojedinělé akce v 77. minutě hosté snižují. Aby toho nebylo málo, v 86. minutě hosté trestají potřetí, a z jasného zápasu je najednou zápletka. Domácí hráči sice hosty nepouští do závěrečného tlaku, přesto by se jim tenhle výpadek v dalších zápasech mohl škaredě mrzet.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře, a to ani přes rychlé vedení, které nám soupeř doslova daroval. Hodně jsme kazili jednoduché věci, byli hodně nepřesní, ale i přesto jsme přidali další dvě branky a měli velkou herní převahu. Kdyby první poločas skončil 6:0, nikdo by se nemohl ani trochu divit. Druhý poločas hosté ještě důsledněji bránili, my jsme sice bezpečně kontrolovali hru, ale chyběl nám větší pohyb a odvaha něco vymyslet. Naše pasivita se nám málem vymstila, neboť to, jak jsme odehráli závěr zápas bylo jen těžko pochopitelné a jedním slovem trestuhodné. Na to je potřeba co nejdříve zapomenout a připravit se na další těžké zápasy, které nás teď v dalších týdnech čekají.

Rozhodčí: Gernát, Tokar, Havrda