Muži – Okresní přebor                       1. 5. 2022

Velichovky dokázaly vybojovat zasloužené těsné vítězství, i přes velmi divoký závěr, na horké půdě ve Velkém Poříčí!

TJ Velké Poříčí „B“ – TJ Velichovky 1:2 (0:1)

Branky: 90. Čtvrtečka – 41. Hykš, 90+2 vlastní

TJ Velichovky: Mertlík – Rejchrt (81. Dyrc), Pácalt, Filip – Rieger, Hykš, Grmela, Danihel (89. Hanusík), Németh (89. Novotný Ma.) – Runkas (72. Vít), Karel (K)

První květnová neděle přinesla našemu týmu cestu do Velkého Poříčí k zápasu s místním B týmem. Očekával se těžký zápas, především proto, že v zimě odhlášené A mužstvo z krajské soutěže pozvedlo svůj záložní tým, což je vidět na jarních výsledcích.

Velichovky nezačaly špatně, po úvodní seznamovačce se chopily tempa hry, ale vyprodukovaly jen střely ze vzdálenosti doprostřed branky, kde pozorného brankáře prověřili postupně Filip, Németh a Hykš. Domácí spoléhali na hbité útočníky, ale s nimi si pozorná obrana Velichovek poradila. Hrálo se více na polovině domácích, střela Hykše k pravé tyči už vypadala slibněji, ale i s tou si bez problémů poradil brankář domácího týmu, který musel být ve střehu více, než na druhé straně Mertlík. Poříčský gólman pak po 20ti minutách vytáhl perfektní zákrok proti Hykšově střele mířící pod horní tyč. Další možnost měl po přiklepnutí Runkase Karel, ale kapitán hostí minul branku. Aktivita nakonec přinesla ovoce ve 41. minutě, kdy se na ptavé straně ve vápně uvolnil Hykš a zblízka střelou na přední tyč procedil míč do sítě. Do šaten tak odcházeli spokojenější hosté.

Úvod druhé půle přinesla šanci pro Karla, jemuž ale po Némethově přihrávce chyběl ideálně netrefil míč v dobré pozici. Na druhé straně se v největší šanci domácích objevil osamocený útočník, Mertlík však pohotově zmenšil úhel a tvrdou střelu zblízka vytěsnil. Pak už se hrálo zase jen na druhé straně hřiště, ale   přesnost v koncovce velichovskych hráčů zůstala snad někde doma v kabině. Po Runkasově přiťuknutí se řítil k brance Grmela, ale v tísni jen prověřil brankáře. Střelecká převaha byla jednoznačně na stranách hostí, výčet střeleckých pokusů by byl dlouhý, ikdyž většina postrádala určitou razanci, aby mohla více starostí nadělat brankáři. Ten pokryl několik střel ze střední vzdálenosti a jednou po střele Riegera mu pomohla tyč. Poté se zaskvěl proti Vítovi, když mu vychytal stoprocentní šanci. Poté se dobře uvedl další střídající hráč Dyrc, ale i jeho průnik vychytal brankář. Jak už to dopadá v takových zápasech, když nepřichází kýžený druhý gól, přišla závěrečná infarktová pětiminutovka. Domácí, celý zápas směrem dopředu, téměř neškodní, po rohovém kopu srovnávají v 90. minutě. Spravedlnost však přece jen existovala, krátce na to zahrával jednu z posledních standardtních situací Filip, jehož balón do vápna v houštině těl vracel Vít do malého vápna, kde dezorientovaný domácí bek usměrnil míč do sítě. Závěr už pak přinesla strkanice a karty na obou stranách. Na zasloužené výhře hostí to nemělo vliv, ale díky špatně koncovce drželi domácí hráče o body do poslední minuty.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Na dnešní utkání do Velkého Poříčí jsme cestovali s velkým respektem k domácím, ale s vírou v naše schopnosti. Od začátku zápasu jsme hráli velmi dobře, domácí jsme kombinačně přehrávali a vypracovávali si i slibné šance. Domácí se od začátku spoléhali pouze na nakopávané míče na své nebezpečné a rychlé útočníky. S těmi si ale dnes naše velmi pozorná a dobře hrající obrana v čele s Mertlíkem v brance dokázala poradit. Druhý poločas jsme pokračovali v dobrém výkonu, přicházely i daleko větší šance, ale bohužel jsme je trestuhodně postupně zahazovali. To se nám nakonec vymstilo v 90. minutě, když domácí po rohovém kopu šťastně vyrovnali. Zasloužené vítězství jsme si ale nakonec nenechali vzít a v nastavení ze standardní situace jsme vstřelili vítězný gól, když si domácí dali po naší standardní situaci vlastní branku! Konec zápasu byl pak velmi hektický, ale zvládli jsme to! Nyní nás čekají další těžké zápasy a hned ten další bude velmi důležitý, a to když ve šlágru kola přivítáme doma Velkou Jesenici! Děkuji celému týmu včetně lavičky za dnešní výkon a přístup k zápasu.

Rozhodčí: Prušinovský, Mareček, Tokar

ČK: 1:1