Muži – Okresní přebor                       7. 5. 2022

Šlágr kola pro Velkou Jesenici

TJ Velichovky – TJ Sokol Velká Jesenice 1:3 (1:2)

Branky: 28. Vít – 8. Železov, 19. Železov, 85. Kožený

TJ Velichovky: Mertlík – Rejchrt, Pácalt, Filip – Rieger, Hykš (85. Vrátný), Grmela, Hanusík (58. Runkas), Németh (70. Dyrc) – Vít, Karel (K)

První květnová sobota patřila jednoznačně šlágru kola, kdy do Velichovek zavítala nedaleká Velká Jesenice v pozici lídra okresního přeboru. Dobré počasí, výsledky obou soupeřů byly zárukou velké návštěvnosti hlediště, která jistě byla zvědavá, co oba týmy budou servírovat na hřišti.

Úvod zápasu ukázal, že by mohlo se jednat o zajímavou podívanou, první vzruch před brankou hostí však obrana zažehnala na roh. Krátce na to již jako první zvedali ruce nad hlavu, ale kvůli ofsajdu zbytečně. Na druhé straně už hosté se trefili regulérně, kdy se za velichovskou obranou ocitl Železov a tváří v tvář Mertlíka nezaváhal a chytrým lobem ho přehodil. Opaření domácí se nemohli dostat do tlaku, navíc po dvaceti minutách inkasovali znovu. Velichovky sice zahrávali trestný kop, který však hosté zachytili a velice rychlým kontrem vše vyřešili nejlépe, jak mohli a opět to byl Železov, který stál na konci akce. Na domácích byly viditelné stopy spjaté s důležitostí zápasu a především v defenzivě, která byla poslední zápasy doménou týmu, to dnes hodně skřípalo. V 25. minutě domácí podržel Mertlík, když po chybné malé domů zlikvidoval samostatný nájezd útočníka soupeře. Potvrdilo se tak nedáš dostaneš, domácí fanoušky rozjásal Vít, když hlavou usměrnil přesný centr Németha. Krátce na to mohl znovu se prosadit Vít, ale hlavou po rohovém kopu těsně minul a poté se neprosadilo ani druhé tykadlo Karel. Poté se prosadili hosté, ale i jejich gól nebyl uznán pro ofsajd. Poslední střelu mezi tyče vyslal na druhé straně Hanusík, ale brankář byl pozorný.

Druhou půli se jako první prezentovali hosté, ale Mertlík střelu ze střední vzdálenosti k tyči vyrazil na roh. Čekala se však převaha na druhé straně, ale jesenická obrana pracovala zodpovědněji, než ta naše a těžko se naši hráči dostávali do vytrvalejšího tlaku. Spíše to byly některé příležitosti, které mohly pohnout ukazatelem skóre, ale to se nepodařilo. Hlavičku Karla pochytal brankář hostí. Nedařily se ani trestné kopy, ikdyž po jednom z nich z kopačky Pácalta tolik nechybělo. Velká Jesenice hrála chytře, snažila se podnikat rychlé výpady na svoje hbité útočníky, atak obrana Velichovek musela být stále ve střehu. V 85. minutě navíc propadl přímý kop kapitána Koženého až do sítě, čímž stvrdil výhru hostí v tomto šlágru kola.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Před početnou diváckou kulisou jsme dnes chtěli hodně moc uspět, ale to možná některým hráčům svázalo nohy víc, než jsem čekal. Samotný úvod zápasu jsme sice nezačali vůbec špatně, velmi dobře jsme kombinovali, ale pak jsme začali vyrábět jednu hrubou individuální chybu za druhou, které jsem u svého týmu ještě neviděl. Výsledkem toho bylo dvoubrankové vedení hostů, které jsme soupeři bohužel doslova darovali. Podařilo se nám do poločasu sice snížit a vyrovnání viselo na vlásku, ale do konce poločasu jsme z velkého tlaku a spousty šancí a standardek již nic dalšího nevytěžili. Druhý poločas hosté pouze bránili a vyráželi po dlouhých nákopech svého brankáře do nebezpečných brejků. My jsme sice drželi míč na svých kopačkách, ale kromě pár centrů a závarů jsme si žádnou velkou šanci již bohužel nedokázali vypracovat. Důležité utkání jsme dnes bohužel nezvládli, ale porážky k fotbalu patří a my ji dnes musíme umět přijmout.

Rozhodčí: Gernát, Riabec st., Riabec ml.

DS: Mareček

FOTOGRAFIE Z UTKÁNÍ ZDE