Zasloužené vítězství Velichovek v Machově

TJ Jiskra Machov - TJ Velichovky 0:2 (0:0)

Branky: 47. Hanusík, 70. Karel

TJ Velichovky: Mertlík – Rieger, Pácalt, Grmela – Németh, Hykš, Hanusík (65. Runkas), Danihel (86. Vrátný), Filip – Vít (90. Jelínek), Karel (K)

Áčko zajíždělo do Machova, proti kterému se nám dlouhodobě nedaří a vzájemná bilance je na straně Machova. To se ukázalo i na podzim, kdy nám Machov uštědřil jedinou domácí porážku.

Očekával se ze strany domácích tradiční nepříjemný důrazný fotbal, přesto to byly Velichovky, které byly aktivnější, ale skóre se v první půli neměnilo vůbec. Co se nepovedlo v první půli, si vynahradili naši hráči v poločase druhém a hned v úvodu otevřel skóre Hanusík. Poté mohlo být v táboře Velichovek ještě veseleji, ale spolehlivý exekutor penalt Karel tentokrát selhal. Velichovský kapitán však v 70. minutě přispěchal s omluvou a vstřelil důležitý druhý gól.  Ve vzájemných zápasech občas přibývá i nervozita na hřišti a občas několik výměn názorů, což bylo vidět i dnes, ale hostům to vadit nemuselo. Velichovky si tak po minulém kole částečně spravily chuť a z neoblíbeného Machova si vezou tři body.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Věděli jsme, že nás v Machově nečeká vůbec nic jednoduchého, a to se bezezbytku potvrdilo. Domácí hráli od začátku velmi jednoduše a důrazně, což nám dělalo chvíli problémy. I přesto jsme měli celý první poločas hru pod kontrolou, ale z našich šancí jsme nedokázali bohužel žádnou využít, když především ta Víta volala po gólu. Naštěstí nám vyšel velmi dobře vstup do 2. poločasu, když se hned ve 46. minutě trefil hlavou Hanusík po úniku a přesném centru z pravé strany od Németha. Hned vzápětí jsme mohli zvýšit vedení, ale Karel bohužel penaltu neproměnil. Poté domácí vycítili šanci a na hřišti se začalo trochu více jiskřit. Krátký tlak domácích jsme ale přečkali a po pěkné akci po ose Danihel - Karel jsme zvýšili na 2:0 a rozhodli tak o svém zaslouženém vítězství. Děkuji hráčům za trpělivý výkon a nasazení v dnešním zápas.

Rozhodčí: Šolc, Gernát, Matoušek