Muži – Okresní přebor                       21. 5. 2022

Vynikající druhý poločas přinesl tři body

TJ Velichovky – SK Babí 2:0 (0:0)

Branky: 57. Vít, 61. Filip (p.k.)

TJ Velichovky: Mertlík – Rieger (K), Pácalt, Grmela – Németh, Hykš (73. Runkas), Hanusík, Danihel, Filip – Vít (83. Jelínek), Dyrc

Po čtrnácti dnech v podobné roli nastupovali naši hráči k domácímu zápasu proti průběžně vedoucímu týmu, když k nám zavítalo SK Babí. Oba týmy přivedl ke středovému kruhu tradiční doprovod v podobě Šviháka Lázeňského a ještě před úvodním výkopem dostal dárkový koš Roman Sršeň, dlouholetý brankář, předseda a současný člen výboru, jenž v dubnu oslavil narozeniny.

S gratulací jistě chtěli přispěchat hráči A mužstva, a do utkání vstoupili aktivně. První možnosti přišli ještě v úvodní desetiminutovce, nejprve po pravé straně unikl Dyrc a zpětnou přihrávkou nabyl Filipovi, ale ten netrefil míč ideálně a střela skončila vedle branky, stejně jako zakončení Hanusíka. Zajímavě vypadala spolupráce Németha s Danihelem, první jmenovaný však branku přestřelil. Hosté spoléhali hlavně na rychlé brejky, ale ty dokázala domácí obrana včas zažehnat. Největší práci pak nadělal brankáři hostí Hykš, jehož střílený centr musel strážce branky Babí vytěsnit s námahou na roh. Na druhé straně mohli podniknout hosté po ztrátě míče brejk, naštěstí hostující útočník branku nevyřešil slibně rozvíjející akci dobře.  Na druhé straně to zkoušel střelecky aktivní Hykš, ale opět v minisouboji úspěšnější brankář, který se prezentoval povedeným zákrokem. Do vedení mohli jít nakonec hosté, ale chybnou rozehrávku brankáře Mertlíka nepotrestali, ten svůj kiks odčinil a následnou střelu chytil. Na druhé straně se nepovedlo domácím ani z několika vypracovaných rohů vstřelit úvodní gól, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

I po změně stran se hrálo podle domácích not, Velichovky doslova přibyly svého soka na vlastní půlku a ten se jen víceméně bránil. Kýžený první gól přišel v 57. minutě, krásný centr Németha na zadní tyč poslal do sítě hlavou Vít. Hosté nevěděli, kde jim hlava stojí a i nadále pokračovala záplava útočných výpadu domácích. Chybnou rozehrávku vystihl Dyrc, ale trefil jen břevno. Poté se zaskvěl opět brankář hostí, když vytěsnil střelu Danihela, a ten byl blízko dalšímu gólu, ale jeho střelu vykopl z brankové čáry obránce. Uklidňující branku přinesla 61. minuta, kdy byl po centru zastaven nedovoleně domácí hráč a nabízenou výhodu v podobě penalty zužitkoval Filip. Velichovky dostaly své příznivce do varu, i nadále se hrálo jen na jednu bránu, ale hosty v naději na dobrý výsledek držel skvělými zákroky mladý brankář. Ten vyčapal postupně Németha, Dyrce i Riegera. I přesto všechno na dvě domácí rány nestačil, a tak zasloužené body zejména za výborný druhý poločas zůstaly ve Velichovkách.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnes jsme sehráli herně asi jedno z nejlepších jarních utkání vůbec a hráči tak potvrdili velmi dobrý tréninkový týden. Hráli s chutí, v pohybu, aktivně a soupeře jsme jasně přehrávali. Druhý poločas jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu, ale kýžený první gól jsme vstřelili až v 57. minutě. Soupeř z Babí se za 2. poločas nedostal vůbec k naší brance, zato my jsme opět zahazovali jednu šanci za druhou a měli utkání pevně v rukou. Vzhledem k průběhu zápasu je naše vítězství více než zasloužené, ale rozhodnuto mohlo být daleko dříve a všechny by to stálo daleko méně nervů. Pochvala všem hráčům včetně lavičky za kvalitní výkon, rovněž pak i našim fanouškům. Trénujeme a makáme dál, čekají nás další těžké a důležité zápasy!

Rozhodčí: Buchta, Matoušek, Kašpárek

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE