Muži – Okresní přebor                       29. 5. 2022

Vysoké vítězství Velichovek na hřišti posledního týmu tabulky

TJ Sokol Provodov - TJ Velichovky 1:8 (0:6)

Branky: 83. Štrof (p.k.) – 4. Runkas, 11. Rieger, 39. Németh, 40. Karel, 43. Karel, 44. Pácalt, 55. Runkas, 78. Németh

TJ Velichovky: Mertlík – Rieger, Pácalt, Grmela – Németh, Jelínek (55. Hykš), Hanusík (55. Dyrc), Danihel (71. Vrátný), Filip – Runkas (55. Vít), Karel (K)

Dnes zajíždělo maše mužstvo do Provodova s nálepkou jasného favorita. Tato utkání však bývají ošemetná, na což musí být hráči připraveni a bylo jen otázkou, jak se s touto skutečností vypořádají.

Hosté však dali najevo, že nechtějí dopustit senzaci a od začátku se usadili na polovině Provodova. První střely Filipa a Hanusíka byly spíše propagační, poté už se po přihrávce Jelínka prosadil Runkas. Od začátku byl rozdíl patrný a druhý gól na sebe nedal dlouho čekat. Po levé straně pronikl do vápna Filip, místo zpětné přihrávky volil střelu z úhlu, kterou brankář vyrazil na roh. Z něhož udeřilo podruhé, centrovaný míč vrátil Karel přesně do míst, kde stál Rieger a ten hlavou zvýšil. První čtvrthodinu uzavřelo Karlovo břevno. Snaživá domácí jedenáctka se občas dostala na dostřel Mertlíkovy branky, ale více práce měl na druhé straně domácí brankář. Po nepříliš pohledné pasáži, kdy se nedařilo kombinovat, pak Velichovky přeřadily na vyšší stupeň a začaly dávat góly. Nejprve se prosadil Németh, čímž odstartoval brankovou smršť. Poté se dvakrát v krátkém sledu prosadil Karel, když ve vápně zakončoval po centrech Filipa a poté Hanusíka. Šestý úder zasadil Pácalt, když s pomocí teče uzavřel poločasové skóre na tenisového kanára.

Druhý poločas se dohrával víceméně z povinnosti, při chuti hrající Velichovky měly několik dalších střel zvýšit skóre, ale třikrát trefily jen brankovou konstrukci. Tu v úvodu poločasu rozezvučel Runkas, aby ho pak napodobily Pácalt a Vít. Trvalou převahu pak gólově vyjádřili svými druhými góly v zápase Runkas s Némethem. Domácí v závěru přece jen čestný úspěch zaznamenaly, penaltu sice Mertlík dokázal vyrazit, ale na dorážku už nestačil. Přesto hosté pohodlně dokráčeli pro tři body.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Na hřiště posledního týmu tabulky jsme jeli s respektem k soupeři, ale s cílem naplno bodovat. Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu a ujali se rychle dvoubrankového vedení. Poté jsme měli hluchou a špatnou pasáž, kde jsme hráli strašně složitě a komplikovaně. Konec poločasu jsme se ale opět zlepšili a odměnou byly čtyři branky v domácí síti po pěkných akcích. Druhý poločas již za komentář moc nestojí, neboť jsme hráli hrozně profesorsky a opravdu špatně. Povinnost jsme tak sice splnili, ale bez vad to rozhodně nebylo! Čekají nás poslední 3. kola soutěže, na které se chceme co nejlépe připravit!

Rozhodčí: Riabec Petr, Riabec Filip, Kašpárek