Muži – Okresní přebor                                   5. 6. 2022

Velichovky zvládly šlágr kola a postupují do 1.B. třídy!

TJ Velichovky – Sokol Stárkov 3:0 (1:0)

Branky: 8. Danihel, 49. Hykš, 70. Hanusík

TJ Velichovky: Mertlík – Rieger, Pácalt, Grmela – Németh, Hykš (82. Runkas), Hanusík (80. Rejchrt), Danihel (88. Novotný Mi.), Filip (88. Křivský) – Vít (88. Vrátný), Karel (K)

První červnová neděle nabídla ve Velichovkách bitvu průběžně dvou nejlepších týmů soutěže, a tak se dal očekávat zajímavý a kvalitní zápas. Pro domácí to byl poslední zápas sezony před svými diváky, a tak se chtěli svým příznivcům odvděčit třemi body. Ještě než přišel úvodní hvizd sudího, domácí předseda předal dárek trenérovi mužstva Jiřímu Lebedínskému  k jeho nedávným 40. narozeninám. A po tomto okamžiku se mohlo začít.

Domácí začali dobře a brzy si vypracovali první šanci, ale tu Vít neproměnil. Krátce na to však už to vyšlo. Ve vápně se šikovně otočil Danihel a přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre. Velichovky se uklidnily a kontrolovaly hru. Vytěžily několik rohových kopů, které ale ke gólu nevedly.  Hosté se nemohli víceméně prosadit, atak se na další zajímavý moment před některou brankou čekalo. To změnila až Karlova střela, kterou brankář hostí vyškrábl na roh. Zbytek poločasu se odehrával mezi vápny, oba týmy hrály pozorně, a tak šli do kabin spokojenější domácí s těsným jednogólovým náskokem.

I po návratu z kabin začali domácí dobře a v 50. minutě se přesnou přízemní střelou k tyči prosadil Hykš. Obraz hry byl podobný, domácí drželi míč na kopačkách daleko v bezpečí a hosté směrem dopředu se na nic nezmohli. V 70. minutě bouřil slušně zaplněný velichovský stadion potřetí, když se parádní utaženou střelou prosadil Hanusík. Závěrečná dvacetiminutovka se dohrávala a vzhledem k ostatním výsledkům mohli domácí borci se závěrečným hvizdem slavit vítěze okresního přeboru.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Vzhledem k již odehranému utkání v Zábrodí jsme dobře věděli o co hrajeme. Měli jsme výborný vstup do zápasu, kdy se individuálně prosadil Danihel. I nadále jsme dobře kombinovali a kontrolovali hru. Vyšel nám výborně i vstup do druhého poločasu, kdy se prosadil střelou k tyči Hykš. I přes dvougólové vedení jsme museli být obezřetní, neboť hosté mají velmi nebezpečný tým, který dokázal zvrátit již několik zápasů v posledních minutách. Po třetím gólu Hanusíka, který padl po krásné akci si však troufám říct, že bylo rozhodnuto a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Vzhledem k průběhu zápasu bylo naše vítězství naprosto zasloužené, a poté již mohly vypuknout postupové oslavy. Děkuji všem hráčům za dnešní výkon a našim skvělým fanouškům za výbornou návštěvu a podporu. Čekají nás ale ještě dvě poslední kola, která chceme zvládnout a zakončit tak tuto již teď úspěšnou sezónu.

Rozhodčí: Prušinovský, Tokar, Šolc

DS: Mareček