Muži – Okresní přebor                       11.6.2022

Střelecké trápení Velichovek v Polici nad Metují

Spartak Police nad Metují „B“ – TJ Velichovky 0:0 (0:0)

TJ Velichovky: Mertlík – Filip, Pácalt, Grmela – Németh, Hykš, Hanusík, Danihel, Křivský (55. Novotný Mi.) – Runkas (55. Vít), Karel (K)

Dnes naše A mužstvo zajíždělo k předposlednímu zápasu sezony již s titulem okresních mistrů v kapse. Přesto chtěli zápas odehrát tak, jak se mistrovi sluší a patří. Na pěkném pažitu v Polici nad Metují se tak dal očekávat bezstarostný fotbal, když oba týmy neměly prakticky o co hrát.

Po úvodní seznamovačce sice Velichovky přikovaly domácí k vlastní šestnáctce, ale hře chybělo tempo, domácí obrana se tak stihla zformovat do bloku a hosté toho moc nevymysleli. Až po dvaceti minutách se ocitly v zajímavých možnostech Křivský a po rohu hlavičkoval nad branku Karel, ale skóre se nezměnilo. Domácí spoléhali na rychlého útočníka, ale toho velichovská obrana do brejku nepustila, a tak Mertlík byl první půli prakticky bez práce. Směrem dopředu to byl od našich hráčů chvílemi profesorský způsob, složité akce dlouho domácího brankáře neprověřila. Až ke konci poločasu přiťukl Křivský Hykšovi, ale toho zblízka vychytal brankář. Do šaten se šlo tak bez branek.

Druhý poločas začal dle očekávání náporem Velichovek vstřelit první gól. Hned v úvodu našel Pácalt Danihela, ale toho vychytal brankář. Krátce na to trefil z úhlu Németh břevno. I nadále se hosté snažili vykombinovat domácí obranu, ale chyběl moment překvapení a přímočarost. Přesto se naskytly další možnosti vstřelit gól, ale kapitán Karel dnes neměl seřízena mířidla, stejně se tak nevedlo ani jeho spoluhráčům. Domácí brankář pak zlikvidoval další možnosti, a když už se zdálo, že dobře chytající domácí jedničku překonají, zastoupí ho obětavá obrana, která na čáře uhasí možný gól. Oba týmy si tak body dělily za bezbrankovou plichtu.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Na Polici se nám v minulosti nikdy moc nedařilo a nejinak tomu bylo i dnes. Na krásně připraveném hřišti a za úmorného vedra jsme od začátku zápasu diktovali tempo hry a kombinační hrou domácí přehrávali. Bohužel pouze po vápno, kde jsme pak řešili situace velmi zbrkle, nepřesně, a nebo nás vychytal gólman domácích. Druhý poločas jsme náš tlak ještě vystupňovali, měli jsme několik dalších obrovských šancí, ale to, co jsme nedali se jen tak nevidí. Domácí za celý zápas naši branku prakticky vůbec neohrozili. Pokud nebudeme zvládat takovéto zápasy a nebudeme proměňovat takovéto šance, které jsme dnes měli, může nás to stát příště důležité body, to si musí hráči prostě uvědomit!!!

Rozhodčí: Šolc, Krejska, Krtička