Muži – Okresní přebor                       19.6. 2022

Na závěr sezony prohra

SK Červený Kostelec „B“ – TJ Velichovky 5:2 (2:0)

Branky: 25. Hundák, 35. Vít, 82. Hepnar, 85. Wajsar, 89. Frýba – 46. Dyrc, 56. Vít

TJ Velichovky: Hasník – Novotný Mi. (46. Dyrc), Pácalt, Rieger – Filip, Hykš, Hanusík (77. Hanusík), Grmela, Křivský - Vít (60. Runkas), Karel (K)

Na závěr úspěšné sezony zajíždělo A mužstvo do Stárkova, kde má letos azyl Červený Kostelec. Vedení přichystalo pro své příznivce vypravení autobusu, a tak i na posledním zápase mohl mít tým podporu v hledišti.

Závěrečný zápas však Velichovkám nevyšel. Již od úvodu bylo patrné, že se hostující hráči trápí s terénem a směrem dopředu toho moc nevymysleli. Červenokostelečtí byli od začátku aktivnější a postupně si vybudovali dvougólový náskok. Utkání hráno s dozvuky konce sezony příliš fotbalové krásy nenabídlo, posílená kostelecká rezerva si v klidu hájila náskok a náznaky akcí Velichovek neznamenaly vážnější nebezpečí.

Až úvod druhé půle trochu ukázal, jak má hrát první tým. Hned v samém úvodu snížil krátce po návratu z kabin navrátilec ze Spojených Států Dyrc a krátce po něm trefil břevno Křivský. Vyrovnat se nakonec povedlo, když slabá střela Víta skončila v síti. Poté se zaskvěli oba brankáři, nejprve Hasník vychytal hráče soupeře a na druhé straně v dobré pozici neuspěl Karel. Třetí gól se ukázal jako vítězný, bohužel padl do naší sítě, kdy se domácí prosadili po akci z levé strany. Na to už Velichovky nenašly odpověď, naopak dvě rychlé akce béčka Červeného Kostelce znamenaly konečnou podobu výsledku. Poslední zápas sezony tak Velichovky nezvládly, přesto se dočkaly korunovace od předsedy OFS Náchod k celkovému vítězství a postupu do I. B třídy.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Poslední zápas sezóny jsme chtěli výsledkově zvládnout, ale proti byl dnes velmi kvalitní domácí soupeř. První poločas přinesl svižný fotbal z obou stran s mírnou převahu domácích, kterou využili dvěma góly a nutno uznat, že jejich vedení bylo zasloužené. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady a nastoupili úplně jinak. Hned z rozehrávky jsme snížili a vzápětí i vyrovnali. V tu dobu byl náš tlak opravdu velký a měli jsme i další šance jít do vedení, které jsme ale bohužel nevyužili. Druhou polovinu druhého poločasu se pak hrál fotbal nahoru dolů a bylo jen otázkou času, kdo dá vítězný gól. To se nakonec bohužel podařilo z rychlého brejku domácím. My jsme v tu chvíli ještě více otevřeli hru se snahou vyrovnat, ale domácí nás dvakrát potrestali z brejků a my již na korekci výsledku neměli bohužel fyzickou ani morální sílu. Děkuji domácím za férové a kvalitní utkání. Děkuji všem svým hráčům za povedenou sezónu a přeji jim hodně štěstí a elánu do té příští. Závěrem patří obrovské poděkování všem našim fanouškům a fanynkám, kteří nám dnes vytvořili domácí prostředí!

Rozhodčí: Bareš, Prokeš, Matoušek