Muži – I. B. třída, skupina B                                     12. 8. 2022

 

Vysoká porážka v Javornici

 

TJ Sokol Javorníce - TJ Velichovky  5:1  (4:1)

 

Góly: 1. Vidlička, 23. Krejčí, 25. Krejčí, 26. Vidlička, 53. Krejčí – 18. Dyrc

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel (K), Runkas, Hořínek, Novotný Mi. (46. Danihel) – Filip, Rejchrt, Hanusík, Emlar J. (83. Emlar L.), Dyrc - Petráček

 

 

Po minulé premiéře v I. B třídě na domácím hřišti jsme poprvé zajížděli i na hřiště soupeře. Na žádost domácích jsme v netradiční den i čas zápasů jsme odjeli do Javornice na Rychnovsku. Domácí disponují hřištěm menších rozměrů, čehož už několikrát využili a narazil zde nejeden favorit. Navíc dobře odstartovali sezónu výhrou v prvním kole, přesto Velichovky nechtěly domů odjet s prázdnou. Úkol to byl však těžký, navíc několik absencí v kádru přitížilo situaci. 

Zápas však pro náš tým začal nejhůře jak mohl. Javornice vybojovala míč a podnikla po pravé straně útok. Domácí hráč našel ve vápně svého spoluhráče a ten nikým neatakovaný trefil přesně. Uběhlo snad 20 vteřin. S našimi hráči to však nezamávalo a postupně se dostávali do hry.  Škoda, že nepřišla gólová odpověď, kdy střílený centr J. Emlara gólman vyrazil k nohám Petráčka, ten však zblízka minul. Vyrovnání však přinesla jiná pohledná akce. J. Emlar poslal míč za beky na Dyrce a ten přehodil brankáře a otevřel gólový účet Velichovek v nové sezoně (a soutěži).  Vypadalo to, že by hosté mohli diktovat tempo hry, jenomže… Domácí spoléhali na jednoduchý přímočarý fotbal. Problémy na malém hřišti dělaly i dlouhé auty a každá situace ve vápně prostě "smrděla". Po dvaceti minutách však přišla druhá hororová pasáž (tříminutovka) v podání tři branek domácích, kdy prakticky rozhodli o osudu zápasu. Všechny góly měly podobný začátek. Ztráta míče na útočné polovině, rychlý přechod do otevřené obrany a nekompromisní zakončení domácích útočníků. V hlavní roli byl domácí kanonýr Krejčí, který byl prakticky u všech branek. Hra se pak ustálila, ale na těžkém hřišti to byl spíše boj. Velichovky měly dvě možnosti ke snížení, ale Petráčkova střela neměla potřebnou razanci a pak centr na zadní tyč neusměrnil zblízka v těžké pozici Karel. I za poměrně jasného stavu se hrálo docela tvrdě a rozhodčí chvílemi musel hasit emoce. Poločas tak skončil lépe pro domácí výběr. Po změně stran se snažili hosté vrátit do zápasu, úvod poločasu tomu nasvědčoval, mírná aktivita však vedla jen k nepřesným střelám z dálky. To Javorníce přispěchala s odpovědí. Opět rychlý kontr po pravé straně a Krejčí zblízka dovršil hattrick. Utkání se poté spíše bezstarostně dohrávalo, Velichovky se snažily o gól, snaha sice byla patrná, ale výsledek žádný. Větší šance tak přicházely na straně domácích, ale v dalších brejkových soubojích Krejčí vs. Mertlík už byl úspěšnější náš brankář. Největší šanci na druhé straně měl na kopačce Hanusík, ale v dobré pozici nastřelil jen brankáře. Domácí tak podruhé v sezoně na domácím hřišti zvítězili a potvrdili, že tady body rozdávat nebudou.  

 

Tomáš Krunčík, trenér domácích: Nováčkovi soutěže děkuji, že kývl bez váhání na netradiční páteční termín. Utkání samotné pro nás pak dopadlo výsledkově výborně, nicméně hlavně z prvního poločasu mám smíšené pocity. Oboustranně nepřiměřeně puštěná a týmy chvílemi aplikovaná surová hra před skvělou diváckou kulisou kazí dojem z celého utkání, naštěstí poločasová přestávka tento styl utnula. Hosté po vyrovnávací brance byli lepší, ale jejich výpadek a naše tři branky během pár minut zápas rozhodly.

 

Jiří Lebedinský, trenér hostů: I přesto, že jsme věděli o rychlých nástupech domácích, dostali jsme gól hned po pár sekundách hry. Naštěstí jsme nesložili zbraně, hru jsme zlepšili a po zásluze vyrovnali. Potom jsme měli velmi dobrou pasáž a byli jsme lepším týmem, bohužel jsme nepřidali vedoucí gól, který visel doslova na vlásku. Tento fakt nakonec rozhodl a domácí během pár minut vstřelili 3 rychlé góly, kterými víceméně rozhodli o osudu zápasu. Druhý poločas byl herně vyrovnaný, ale šance měli spíše domácí, jmenovitě nebezpečný kanonýr Krejčí, kterého však vychytal Tomáš Mertlík v naší brance. Hrát v Javornici není rozhodně nic jednoduchého, tento fakt, ani řada absencí nás neomlouvá, se zápasem jsme si měli poradit daleko lépe.

 

ŽK: 66. Hovorka – 40. Rejchrt, 56. Dyrc
Rozhodčí: Kafka, Dorotík, Petrů
Diváků: 270