Premiérové vítězství v I. B. třídě

TJ Velichovky – TJ Slavoj Předměřice nad Labem 3:0 (2:0)

Branky: 16. a 17. Petráček, 90. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Jakl – Rieger, Pácalt, Filip – Németh (46. Hořínek), Hykš, Hanusík (66. Dyrc), Panenka, Karel (K) – Vít (66. Emlar L.), Petráček (85. Emlar J.)

V dnešním zápase se utkaly týmy, které na první výhru v sezoně čekají. O bod lépe byly na tom lépe nedaleké Předměřice, jenž v minulém kole prohrály až po penaltách.  Pokud bychom pátrali v paměti, kdy se naposledy oba oddíly střetly, zastavily bychom se v sezoně 2008/2009, kdy v Okresním přeboru Hradecka se utkaly Velichovky s tehdejším předměřickým béčkem. Tehdy oba zápasy zvládly lépe Velichovky (doma výhra 5:1, venku výhra 3:1). Ze současného kádru byly v obou zápasech u toho obránce Hořínek a zraněný středopolař Jelínek. Asi nikdo z domácích hráčů a diváků by se nezlobil, kdyby současný tým na tyto výhry navázal….

Při problémech na brankářském postu se podařilo sehnat zkušeného brankáře Jakla, a tak bylo zajímavé sledovat, jak bude spolupráce nového brankáře s týmem fungovat. A tento tah se dnes osvědčil, neboť byl základním kamenem dnešního úspěchu.  Na druhé bylo zajímavé sledovat zkušeného „votroka“ Michala Šmardu na pozici stopera. Již od samotného úvodu to vypadalo, že oba týmy budou hrát aktivně a začalo se oboustranně ve slušném tempu. Ale až závěr první desetiminutovky přinesl vzruch před hostující brankou. Hlavička Víta sice skončila v ochranné síti, ale poté již ve větší šanci, kterou připravil Vít Panenkovi, jehož pokus propasírovat míč do sítě však s pomocí tyče brankář vyrazil na roh. Na druhé straně dostali hosté výhodu trestného kopu z hranice vápna, ale naštěstí domácí obrana ve zdi zblokovala pokus na roh. Na druhé straně pláchl Panenka, jenž přes vyběhnuvšího brankáře dostal míč k hranici penaltě, ale před dobíhajícím Hanusíkem zažehnala obrana včasným odkopem míče na roh. Jenže po němž už udeřilo. Némethův rohový kop hlavou poslal do sítě Petráček. Neutichla ještě radost po první brance a skóre se měnilo znovu. Opět to byl Petráček, když vystihl špatnou přihrávku, a namířil si to k brance hostů a po kličce vyběhnuvšímu brankáři z úhlu usměrnil míč do sítě podruhé. Jenže jakoby slepené góly domácí hráče příliš ukolébali a byly to Předměřice, kterým patřila druhá část úvodní půle. Hosté byli u míče častěji, domácím se nedařilo kombinovat, ztrácely jednoduché míče a domácí obrana s Jaklem v brance musela být stále v pohotovosti. Hostí sice neměli trvalý tlak, ale některé ošemetné situace nevypadali z pohledu domácích dobře. Domácí brankář musel předvést v závěru perfektní zákrok po pěkném tvrdém dalekonosném projektilu předměřického hráče, jenž kopal přímý kop. Slibný dvougólový náskok tak před odchodem do kabin tak domácí uhájili.

Druhá půle probíhala dlouho v režii Předměřic, od úvodu diktovali tempo hry, a postupně přicházely i šance. Mezitím sice měl na druhé straně dva pokusy domácí Panenka, ale nepřímý kop v branku nepřetavil, stejně jako poté trestný kop. Předměřice hrozily pěknými průnikovými přihrávkami za obranu, ale ztroskotávali na Jaklovi v brance. Ten nejprve zneškodnil samostatný únik hostujícího hráče a poté vyrazil tvrdou střelu k tyči na roh. Tlak hostí gradoval, ale několik slibných rozvíjejících akcí končilo špatným zakončením. Poté opět domácí hrdina v brance chytil další sólový únik předměřického hráče. Domácí mohli podnikat rychlé výpady do otevřené obrany, ale první z nich nevyužil L. Emlar, když na zadní tyči zblízka rozvlnil boční síť po centru Hykše. Uklidnění tak přišlo až v závěru, kdy po rychlé rozehrané standartní situaci překonal brankáře Předměřic Panenka. Velichovky tak mohly slavit se svými příznivci vydřené tři body.

Jiří Lebedinský, trenér domácích: Byli jsme si moc dobře vědomi důležitosti dnešního zápasu. Od naší druhé branky jsme ale nepochopitelně vyklidili střed pole, začali jsme bránit výsledek a hosté byli do konce poločasu lepší. Obraz hry se moc nezměnil ani ve druhém poločase a nás podržel několikrát Aleš Jakl v naší brance. Od 70. minuty jsme se konečně herně trochu vzchopili a rovněž i my jsme měli tři velmi nadějné brejkové situace, které jsme ale bohužel nevyužili. Dnes šťastné body, ale o to jsou pro nás cennější.

ŽK: 73. Emlar L., 80. Petráček – 23. Hošek, 58. Mrkvička, 80. Markarjanc, 87. Jiroušek

Rozhodčí: Hanuš, Haleš, Kašpárek