Zlepšený druhý poločas znamenal výhru

TJ Velichovky – TJ Baník Vamberk 3:1 (0:0)

Góly: 60. Petráček, 66. Vít, 86. Petráček (p.k.) – 88. Šrom

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (46. Pácalt), Rieger (K), Filip – Petráček, Hykš, Emlar J. (64. Novotný Mi.), Hanusík (46. Emlar L.), Németh – Panenka, Vít (75. Runkas)

Áčko dnešním zápasem uzavřelo „anglický domácí“ týden, kdy během tohoto období odehrálo tři zápasy a zároveň zahájilo trio utkání proti týmům z rychnovského okresu. Natěšení velichovští příznivci po slibných výsledcích z posledního týdne byli zvědavi, zda se podaří týmu navázat na tento fakt, čímž si hráči tak trochu ušili na sebe bič, neboť i přes roli nováčka cítili od fanoušků nutnost zvládnout tento zápas.

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí, ale jak Petráček, tak poté Hanusík se prezentovali střelami mimo tyče.  Na druhé straně podobně zakončoval po špatné přihrávce v naší obraně z hranice vápna hostující hráč. První střelu na branku tak vyslal J. Emlar, ale jeho nepříjemnou střelu dokázal brankář vyrazit. Domácí v této části hry sice měli míč častěji na kopačkách, ale branku hostí neohrozili. Až po půlhodině hry se dostal ke slovu i Baník, když měl pár zajímavých pokusů z dobrých střeleckých parket, ale Mertlík v brance je bez problému pochytat. Nepříliš záživný první poločas tak skončil bez branek.

Úvod druhé půle však přinesl změnu, Velichovky si vypracovaly dva závary před vamberskou brankou, ale ty hostující obrana s velkým vypětím zažehnala. Hosté však nezůstali pozadu a rovněž zaměstnali domácí obranu a brankáře, ale skóre zůstávalo stejné jako na začátku. První branka tak přišla až po půlhodině hry, a měly ji na svědomí domácí. Standartní situaci z levé strany zahrával Panenka, L. Emlar trefil břevno, ale dorážející Petráček zblízka doklepl míč do sítě. Krátce na to mohl po J. Emlarově centru zvýšit Vít, ale hlavou minul. Vypadalo to, že domácí začínají mít po první brance pevnější půdu a povedlo se jim po další standartní situaci navýšit skóre. Po rohovém kopu se prosadil Vít a bylo to již 2:0. Domácí kontrolovali hru a vypracovali si další dvě pěkné akce. Po kombinaci Németha a zakončujícího Petráčka zachránil Vamberk brankář. Poté hlavou rozezvučel tyč Panenka. Definitivní pojistka přišla v 86. minutě. Odvážný průnik Hykše do vápna zastavil vamberský bek jen faulem a kopala se penalta. Petráček ji bezpečně proměnil. S nulou vzadu to však dnes nakonec nebylo. Krátce po třetí brance podnikli hosté jeden z posledních útoků, který znamenal po rychlé souhře snížení. Domácí však drama nepřipustili, naopak ze samostatného úniku mohl zvýšit Runkas, ale brankář ho vychytal.  Velichovky tak zvládly i druhý domácí duel v řadě, ikdyž po ne tolik přesvědčivém výkonu, ale v tomto těžkém „anglickém“ týdnu jsou to důležité tři body.

Jiří Lebedinský, trenér domácích: Od začátku zápasu jsme byli lepším a aktivnějším týmem, ovšem z našich šancí jsme žádnou nedokázali využít. Od 30. minuty se hra opticky vyrovnala a i hosté se stále více osmělovali. Druhý poločas jsme přeskupili řady a výsledkem toho bylo naše herní zlepšení, které jsme korunovali dvěma rychlými góly, které rozhodly o osudu utkání. Hosté však nesložili zbraně a neustále nás zlobili a drželi v pozornosti. Naše vítězství se nerodilo lehce, ale o to více si ho vážíme.

Milan Bořek, trenér hostů: Dnes jsme jeli s vědomím přivést domu nějaký bod. Domácí měli více míč na nohách, ale my jsme odpovědné bránili a spoléhali na brejku. V 1 půli jsme měli i více šanci ale bez efektu. V další části jsme přestali hrát a domácí nám zatápěli. Z tlaku a dvou standardních situaci jsme obdrželi branky z nedůsledného bránění, což nás v každém zápase stojí body. Domácím blahopřeji, my se musíme více soustředit na sebe a už v příštím zápase si jít pro 3 body.

ŽK: 57. Trejtnar

Rozhodčí: Kafka, Lukes, Žerovnický