Muži – I. B. třída, skupina B                                     4. 9. 2022

První import bodů po vysoké výhře v Lípě

TJ Sokol Lípa nad Orlicí - TJ Velichovky 1:6 (0:2)

Góly: 52. Charvát – 9. Petráček, 21. Panenka, 56. Vít, 64. Emlar L., 71. Emlar L., 76. Hykš

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (76. Hořínek), Pácalt, Rieger (K) – Filip, Hykš, Emlar J. (31. Hanusík), Vít (61. Danihel), Németh – Petráček (61. Dyrc), Panenka (61. Emlar L.)

První zářijová neděle nám přisoudilo cestu do Lípy nad Orlicí, kde proti nám stáli tamní fotbalisté, jenž čekali na letošní první body, proto bylo jasné, že nás nečeká dnes nic lehkého.

Áčko mělo dobrý vstup do utkání a ujalo se vedení. Po akci z pravé strany usměrnil před brankářem míč do sítě Petráček. Dobrý vstup do zápasu Velichovky povzbudil a po 21 minutách se po brejku z levé strany prosadil Panenka. Krátce na to mohlo být ještě veselejší, když Petráček vybojoval míč na domácím bekovi a zprava postupoval k domácí brance, ale trefil jen boční síť. Velichovky pozorně bránily a nepouštěly Lípu do tlaku. Hra se převážně odehrávala mezi oběma šestnáctkami a možnosti ke gólu nebylo příliš. Centry, které směřovaly do vápna Velichovek naše obrana s pozorným Mertlikem bezpečně odvrátila. Do kabin tak šli spokojenější hosté.

Jenže úvod druhé půle vyšel domácím dobře a po akci z pravé strany a přesnou střelou na přední tyč snížili. Kdo čekal, že domácí ožijí a půjdou do tlaku, tak se spletl. Velichovky odpověděly, jak nejlépe mohly. Po levé straně se prodral do vápna Petráček a jeho centr usměrnil do sítě zblízka Vít. Domácí kontrolovali nebezpečnými centry, naštěstí hlavička domácího hráče skončila těsně nad. Po hodině hry se prohnala nad Lípou výživná přeháňka, ale vypadalo to, že to bylo spíše živlené velichovské tornádo, které během 12 minut třemi góly  zničily naděje Lípy na první bodový zisk. V 64. minutě z levé strany centroval Németh a střídající L. Emlar  rozvlnil síť počtvrté. Krátce na to mohl zvyšovat Németh, jehož dorážku vyrazil brankář. V 71. minutě dostal ideální nahrávku za obran L. Emlar a v samostatném úniku nezaváhal. Hosté jasnš kontrolovali hru a bylo jasné, že si odvezou tři body. To stvrdil v 76. minutě Hykš, když se rychlou narážečkou zbavil beků a podél gólmana zvýšil na tenisových 6:1 pro hosty. OD té doby se zápas víceméně dohrával, domácí se snažili zkorigovat, ale to se jim přes pozornou obranu Velichovek nepodařilo, a tak zodpovědný týmový výkon podpořený střeleckou efektivitou znamenalo vysoké vítězství, které jistě potěšilo několik desítek našich fanoušků a fanynek, kteří byli v Lípě nejen vidět, ale i hodně slyšet.

Jiří Lebedinský, trenér hostů: Do Lípy jsme zajížděli se vším respektem k domácímu týmu a touhou jakkoliv bodovat. Přečkali jsme úvodní tlak domácích, kteří si z něj však nevypracovali žádnou vyloženou šanci. Poté jsme po rychlém brejku udeřili a do poločasu jsme přidali zaslouženě ještě jednu branku. I přes kontaktní gól domácích, který padl po naší chybě v rozehrávce, jsme žádné drama nepřipustili a v rychlém sledu rozhodli o osudu zápasu. Naše vítězství považuji vzhledem k vývoji zápasu za zcela zasloužené. Pochvala a poděkování všem hráčům včetně lavičky za dnešní přístup a výkon, který budeme chtít zopakovat v dalším domácím zápase se Zdelovem! Veliké poděkování závěrem pak patří našim fanouškům! Byli opět skvělí!!!

ŽK: 43. Kapucián, 72. Mondík – 74. Rieger

Rozhodčí: Kuric, Pilný, Šiling

DS: Šimek