Velichovky udolaly Zdelov

TJ Velichovky – FC Zdelov 1963 4:1 (1:0)

Góly: 7. vlastní, 63. Panenka, 70. Petráček, 83. Panenka – 58. Cvejn D.

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt, Rieger (K) – Filip (70. Karel), Hykš (27. Danihel), Hanusík, Vít (71. Runkas), Németh – Panenka (87. Hořínek), Petráček

Na závěr třízápasové série s rychnovskými týmy přijel do Velichovek tým Zdelova. Očekával se zajímavý zápas dvou okresních vítězů, kteří si prvenstvím ve svých mateřských okresech zajistili letošní vstupenku do krajské I. B. třídy.  Než začal samotný zápas, členové místního výkonného výboru popřáli k nedávným 80. narozeninám dlouholetému činovníkovi Pavlu Kašpárkovi nejstaršímu.

Utkání nabíralo hned od úvodu velmi slušné tempo, jakoby oba nováčkové chtěli ukázat, že do vyšší soutěže postoupili právem. O něco lépe začal Zdelov, když po pěkné akci se Mertlík mohl pouze ohlídnout, jak míč z kopačky hostujícího hráče orazítkoval tyč. To domácí byli úspěšnější na druhé straně. Pěkná svižná akce, na jejímž konci byl Németh, sice skončila díky zákroku brankáře rohovým kopem, který zahrával Panenka a přesně hlavičkující Vít, s přispěním teče, otevřel skóre zápasu. Svižné tempo pokračovalo a hosté nebyli daleko od vyrovnání, ale táhlá střela zdelovského hráče skončila těsně vedle. Na druhé straně se pěknou individuální akcí prezentoval Panenka, ale jeho slabá střela skončila vedle. Po dvaceti minutách tempo trochu polevilo, ale možnosti vstřelit gól bylo k vidění i nadále. Velichovky převzaly aktivitu a měly dobré možnosti zvýšit náskok. Németh vystihl špatnou rozehrávku, připravil míč Panenkovi, ale jeho střelu pokryl bez problému brankář. Nevedlo se ani Petráčkovi, který po rychlém výpadu z levé strany minul vzdálenější tyč. Hostující brankář si na nedostatek práce nemohl stěžovat, zaměstnaly ho nepříjemné střely Hanusíka a Danihela, ale míč za svá záda nepustil.  Do kabin šly tak Velichovky s jednogólovým náskokem.

Zatímco domácí byli lepším týmem v prvním poločase, druhá půle se obrátila a patřila hostům, kteří byli nebezpečnější. Velichovky si koledovaly o gól, který přišel po pěkné individuální akci nejlepšího zdelovského hráče, který srovnal přesnou tvrdou střelou do horního rohu. Za chvíli přišel asi klíčový moment zápasu. Zdelovští dostali výhodu penalty, kterou však hostující exekutor nedal. Jak se má nakládat s gólovými šancemi tak ukázali domácí a v 63. minutě si vzali vedení zpět. Na vápně se šikovně uvolnil a Petráček a zpětnou nahrávkou vybídl ke skórování Panenku. Jenže i nadále hrozili hosté, naštěstí dvě střely z velmi dobrých pozic skončily těsně vedle. Domácí byli ve druhé půli v zakončení nemilosrdní a hlavně efektivnější. Aktivní Németh zatáhl míč po levé straně a Petráček zvýšil vedení. Hosté museli zariskovat, a bylo více možností k brejkům. Jenže Petráček dvakrát neuspěl. Definitivní razítko přišlo v 83. minutě. Do otevřené obrany Zdelova postupoval po výborně načasované přihrávce od Runkase Panenka, hokejovým blafákem obešel brankáře a do prázdné branky vsítil čtvrtý gól. Sympaticky hrající hostí mohli ještě korigovat, ale dnes se jim kromě jedné trefy v zakončení nedařilo. Velichovky tak za druhý poločas spíše tři body vydřely, ale i takové mají svoji hodnotu.

Jiří Lebedinský, trenér domácích: Dnešní zápas nás čekal, stejně jako v našem případě, nováček soutěže, před kterým jsme měli oprávněný respekt. Zápas se zlomil ve chvíli, kdy hosté nedali za stavu 1:1 penaltu. Až to nás teprve probralo z letargie, opět jsme začali hrát a v rychlém sledu jsme vstřelili 2 branky a rozhodli tak definitivě o osudu utkání, které pro nás bylo velice důležité zvládnout. Naše vítězství se nerodilo vůbec lehce, o to je ale pro nás cennější.

Petr Komárek, sekretář hostů: Rozhodně jsme nebyli horším týmem, ale efektivita byla na straně domácích. Srovnáme na 1:1, tlačíme domácí do defenzivy. Máme herně navrch. Pak ale neproměníme penaltu a následně si necháme dát hodně laciný gól. Gratulace soupeři k výhře, ale dnes jsme nebyli po včerejší týmové svatební oslavě úplně v optimálním rozpoložení a navíc jsme opět nastoupili jen s torzem hráčů, což je ovšem jen a jen naše chyba. Dvě vlastní branky, to je taky na jeden zápas až dost.

ŽK: 81. Danihel - 43. Forche, 81. Neubecker

Rozhodčí: Vlachý, Miškář, Kubánek