Statečný boj áčka na Malšovce

TJ Sokol Malšova Lhota - TJ Velichovky  3:1 (1:0)

Góly: 17. Koblížek Jan, 60. Musil, 65. Koblížek, Jakub – 28. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Filip – Karel, Hořínek, Hanusík (46. Danihel), Vít (56. Runkas), Németh (46. Emlar L.) – Panenka (66. Dyrc), Petráček

Po devíti letech jsme zavítali na hřiště Malšovy Lhoty. Zatímco tehdy se jednalo o zápas hradecké III. třídy, nyní jsou oba týmy v I. B. třídě krajské soutěže a především domácím se letos daří. V posledním měření sil byli úspěšnější domácí za výhru 5:1, jediný náš gól tehdy vstřelil Martin Karel, který společně s Petrem Dyrcem byli pamětníky tohoto zápasu. Bohužel pro nás Malšovka na tuto výhru navázala, a tak áčko po čtyřech výhrách odjelo bez bodu.

K tomuto utkání byl při speciální příležitosti vypraven historický autobus Škoda 706 RTO LUX, zaplněný do posledního místa, který se prohnal přes dálnici D11 až do Hradce Králové. Další fanoušci přijeli po vlastní ose, a tak se hráči museli opět cítit jako doma.  Výsledky Malšovky budily respekt a začátek vypadal, že se budou Velichovky soustředit na pozornou obranu a vyčkávat. Domácí měli častěji míč na kopačkách, ale dlouho se jim nepodařilo přes pár náznaků ohrozit Mertlíkovu branku. Přesto se jim v 17. minutě povedlo otevřít skóre. Zbytečná ztráta míče, kdy ho hostující obrana nedokázala dostat do bezpečných míst, začala gólovou akci, kterou zakončil domácí Koblížek tvrdou střelou do sítě. Hosté se snažili o odpověď a to se jim povedlo, kdy na hranici vápna přesnou přízemní střelou na zadní tyč Panenka. Hra byla v tu chvíli vyrovnaná, bez vážnějších šancí. Ty přišly až v závěrečné desetiminutovce první půle a měly je na svědomí domácí. Nejprve se po pravé straně prohnal do našeho vápna domácí útočník, ale jeho zpětnou přihrávku zakončoval jeho spoluhráč těsně nad. Na druhé straně se mohly dostat do vedení Velichovky, dalekonosný trestný kop zahrával Pácalt a míč tečovaný domácími hráči ve zdi skončil na břevně. Malšovka měla nebezpečné standardky, po rohovém kopu musel na brankové čáře zachraňovat Mertlík, kdy předvedl pěkný zákrok po hlavičkovém zakončení domácích. A poté se vyznamenal po přímém kopu mířící k tyči.

Po změně stran přišla parádní čtvrthodina Velichovek, které však chybělo jediné - góly. Zatímco Kekelák v brance domácích měl v první půli práce málo, v samém úvodu si na nedostatek práce stěžovat nemohl. Sérii možností odstartoval hned v úvodu Danihel, jehož střela skončila těsně nad. Krátce na to střílel z pravé strany Panenka a Kekelák v brance doslova tlačil očima míč, tak aby skončil těsně vedle. Krátce na to přišla jedna z rozhodujících chvil. Domácí hráči vyrobili v obraně chybu, míče se zmocnil Panenka a před prázdnou brankou našel Petráčka, který však trestuhodně minul. Výborně odehranou čtvrthodinu zakončoval po centru Karla Vít, jenž opět těsně minul branku.  Domácí tak byli efektivnější a snad z prvního útoku ve druhé půli skórovali, když se vápně po centru prosadil Musil  a vrátil domácím vedení.  Bohužel za pět minut se měnilo skóre znovu. Domácí zahrávali rohový kop a přesná hlavička domácího Koblížka znamenala dvougólové vedení. Snaha vrátit se do zápasu byla na straně hostí patrná, neúnavně povzbuzující fanklub hnal Velichovky dopředu, ale do většího tlaku už se hosté nedostali.  Poslední těžkou práci měl domácí brankář s tvrdou střelou Petráčka, ta však mířila přesně do brankáře. Velichovky sice nezanechaly v Hradci Králové špatný dojem, ale na body to dnes zkrátka nestačilo.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: První poločas se hrál vyrovnaný zápas se spoustou nepřesností na obou stranách, kdy oba týmy vstřelili po jedné brance. Po změnách v sestavě jsme měli výborný vstup do 2. poločasu a do 60. minuty jsme byli jednoznačně lepším týmem, ale bohužel jsme nevyužili spoustu vyložených šancí, včetně jedné 100%, a to nakonec rozhodlo o osudu utkání. Domácí v 60. minutě po důrazu při standardní situaci skórovali. Od té doby náš tlak upadl a do naší hry se vkrádala spousta nepřesností. I přesto jsme se s výsledkem snažili něco udělat až do posledních sekund zápasu. Dnešní výsledek nás mrzí, neboť ten úplně neodpovídá poměru sil na hřišti. Opět moc děkujeme všem našim fanouškům za podporu!

ŽK: 29. Vejr, 52. Havlena – 12. Mertlík, 58. Panenka, 86. Danihel

Rozhodčí: Jedlička, Urban, Filip