Muži – I. B. třída, skupina B                                     25. 9. 2022

 

Přesvědčivá výhra se urodila ve druhé půli

 

TJ Velichovky – Lokomotiva Meziměstí 6:0 (1:0)

 

Góly: 9. Karel, 56. Čenovský, 61. Panenka, 78. Németh, 82. Emlar L., 87. Németh

 

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Rieger – Filip, Čenovský (64. Hořínek), Hanusík (46. Danihel), Vít (46. Petráček), Németh - Panenka (72. Runkas), Karel (64. Emlar L.)

 

Poslední zářijovou neděli přisoudil los našemu týmu Meziměstí, s kterými jsme odehráli několik sezon v Okresním přeboru, odkud Lokomotiva před čtyřmi roky postoupila. A právě v té postupové sezoně se ve Velichovkách představil naposledy tento pro nás nejvzdálenější celek, a naši hráči si tehdy připsali cenný skalp, když pozdějšího vítěze porazili 4:2. Nikdo by se nezlobil, kdyby podobným výsledkem skončil tento zápas…          

Velichovky vstoupily do zápasu dobře a hned v první minutě střílel ze zajímavé pozice z hranice vápna Panenka, ale jeho přízemí střelu brankář vyrazil a následně zachytil před dobíhajícími hráči. V 9. minutě dobře rozjel akci Rieger přesnou přihrávkou na Panenku, který jen sklep přesně proti noze Karla a nejlepší střelec Velichovek v Okresním přeboru mohl otevřít svůj střelecký účet o soutěž výše. Vstřelený gól však dočasně domácí trochu ukolébal a i díky nepřesnosti v kombinaci se jim nedařilo směrem dopředu. To Meziměstí mělo dvě dobré možnosti, zejména brejk po pravé straně do otevřené obrany zaváněl šancí, ale hostující útočník však vysoko přestřelil. Nebezpečně vypadaly soupeřovy centry do vápna, kdy si po jednom z nich dobře zpracoval meziměstský hráč míč, ale jeho střelu Mertlík chytil. Oba týmy se snažily hrát kombinační fotbal, ale hra se spíše odehrávala mezi vápny, neboť finálním přihrávkám chyběla patřičná přesnost. Až v závěru první půle  se v dobré příležitosti ocitl hostující hráč po centru ve vápně, ale z otočky naštěstí o kousek přestřelil.       

Druhou půli začali prvními útoky ve snaze vyrovnat hosté, ale ty domácí obrana a pozorným Mertlíkem vyřešila. Postupem času však Velichovky převzaly otěže, zpřesnily hru a v 56. minutě zvýšily skóre. Z levé strany poslal do vápna prudký centr Petráček a zblízka se nejlepším možným způsobem uvedl Čenovský premiérovým gólem v zelenobílém dresu. Klid do domácích řad pak přinesla další gólová akce, Némethův centr z levé strany na zadní tyči propasíroval do sítě Panenka. Velichovky pokračovaly s chutí a do vápna Meziměstí lítaly další centry, ale ty už zůstaly neproměněny. O to těžší to bylo pro hosty, kdy v poměrně slušném zápase dohrávali po druhém žlutém faulu Urbana o deseti. Domácí neměli se soupeřem slitování a naložily Lokomotivě na dalekou cestu domů pořádný náklad. V 78. minutě důsledný Németh nejrychleji zareagoval na vyražený míč brankářem a zblízka ho uklidil do sítě. Poté se probil do dobré střelecké pozice střídající L. Emlar a přesnou střelou k tyči dovršil búra. Ani tohle domácím nestačilo a odevzdaným hostům zazpíval nakonec kanárek, když se na hranici vápna zmocnil míče Németh a uzavřel skóre zápasu.

 

 

 

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: První poločas se hrál nepříliš pohledný fotbal, kdy jsme i přes rychlé vedení hráli velmi špatně a kazili jsme neuvěřitelné množství nevynucených míčů a rovněž jsme přečkali i velikou šanci hostí v závěru poločasu. Druhý poločas jsme náš výkon rapidně zlepšili, druhý gól rozhodl o osudu zápasu a třetí pak srazil hosty definitivně na zem. Výsledek je pro hosty možná krutý, neprezentovali se vůbec špatně. Nás samozřejmě vysoké vítězství a nula vzadu těší, ale čekají nás další nesmírně těžké zápasy, na které se chceme co nejlépe připravit.

 

ŽK: 42. Filip, 80. Emlar L. - 54. Urban, 69. Urban

ČK: 69. Urban

Rozhodčí: Kriegler, Jiřička, Martínek

Diváků: 150

 

 

FOTOGALERIE Z UTKÁNÍ ZDE