Tři body z Malšovic

TJ Sokol Malšovice - TJ Velichovky 1:4 (0:1)

Góly: 84. Hořínek (vlastní) - 31. Panenka, 55. Panenka, 87. Vít, 90+2 Filip

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Rieger – Filip, Čenovský (77. Hořínek), Hanusík (43. Danihel), Emlar L. (61. Vít), Németh - Panenka (61. Karel), Petráček (77. Runkas)

První říjnovou sobotu čekalo naše utkání v Malšovicích, kteří poměrně překvapivě okupují prozatím spodní příčky tabulky. Podle počtu bodů jsme mohli být favoritem utkání, ale domácí jistě vycítili šanci získat body právě nováčkovi soutěže, proto se dnes čekal náročný zápas.

A začátek tomu napovídal. Domácí byli lepší, nebezpečnější, naším hráčům chvíli trvalo, než se dostanou do tempa. Za zmínku stála jen střela Panenky z hranice vápna, kdy mířil těsně vedle.  První šanci měli domácí Sokol po rychlém výpadu z pravé strany, kdy přetažený centr na zadní tyč ještě domácí hráč vracel na hranici penalty na svého spoluhráče, jeho střelu však Mertlík chytil. Ještě větší šance přišla kolem 25. minuty, kdy domácí útočník postupoval středem hřiště sám na Mertlíka, ale naštěstí pro hosty minul branku. Krátce na to ještě na hranici vápna ztratil míč Rieger, ale střelu domácího hráče vyrazil Mertlík na roh.  A tak trochu proti vývoji hry se skóre měnilo na druhé straně. Při postupném útoku Velichovek přihrál Hanusík míč na hranici vápna Panenkovi a ten přesnou střelou k tyči otevřel skóre. Hra byla v první půli chvílemi neurovnaná, za stálého deště se oba týmy střídaly v nepřesnostech, a chvílemi se na kluzkém terénu přitvrdilo. I nadále byli aktivnější a nebezpečnější domácí, po rohovém kopu hlavičkoval domácí hráč těsně nad. Těsně před poločasem ještě Velichovky zachránilo břevno.

Až ve druhé půli hosté trochu více zaměstnávali domácí obranu, ale v první možnosti Petráček nepropálil z úhlu brankáře. Až 55. minuta přinesla parádní moment. Po pravé straně zatáhl míč Filip a přesným centrem našel na zadní tyči Panenku. Ten se parádně pověsil do vzduchu a napálil míč přesně do horního rohu.  Od té chvíli hosté bezpečně drželi míč na svých kopačkách a už nepouštěli soupeře do šancí jako v první půli. Zápletka však přece jen přišla. Malšovice zahrávaly přímý kop a na přední tyči nešťastně usměrnil míč do vlastní sítě Hořínek. Naštěstí nejlepší možná odezva netrvala dlouho. Po centrovaném míči do vápna hlavou posunul míč Karel k Vítovi a ten taky hlavou poslal míč do sítě. Malšovice však nesložily zbraně a ještě dvě možnosti ke znovusnížení se naskytly, ale zůstaly nevyužity. V závěru ještě do otevřené obrany postupoval na domácího brankáře Runkas, ale jeho pokus brankář jen vyrazil k nohám Filipa a ten už z dorážky se nemýlil a pečetil výhru 4:1, kterou i v deštivém počasí sledovaly desítky spokojených fanoušků Velichovek.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Zápas se hrál od začátku na těžkém terénu a za stálého deště. Domácí hráli navíc hodně důrazně a s velkým nasazením, takže to pro nás nebylo dnes nic jednoduchého. Za zmínku stojí určitě výstavní nůžky Marka Panenky při jeho druhém gólu. Naše vítězství se dnes nerodilo vůbec lehce, ale z celkového pohledu zápasu je myslím zasloužené a moc si ho vážíme. Pochvala celému týmu včetně lavičky za přístup a výkon. Poděkování pak tradičně míří k našemu super FAN-CLUBU!

ŽK: 12. Brokeš, 67. Jarotek, 77. Kocman

Rozhodčí: Mach, Urbánek, Paulovič