Muži – I. B. třída, skupina B                                     9. 10. 2022

Nekompromisní demolice v souboji o třetí příčku

TJ Velichovky – FC České Meziříčí 7:3 (4:2)

Góly: 14. Čenovský (p.k.), 17. Petráček, 31. Petráček, 44. Čenovský, 53. Karel, 73. Emlar L., 88. Emlar L. - 34. Baše, 36. Baše, 75. Tomášek

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Rieger – Filip, Čenovský (64. Emlar L.), Hanusík (46. Hykš), Vít (74. Hořínek), Németh - Panenka, Petráček (37. Karel)

Jeden z bonbonků tohoto podzimu čekal nejen na naše hráče, ale i na přítomné diváky, neboť se odehrál zápas o průběžnou třetí příčku mezi dvěma osmnáctibodovými týmy. Do Velichovek přijelo České Meziříčí, které v létě nezahálelo a přivedlo do týmu zvučné posily, mimo jiné útočníka Plška, který momentálně vede tabulku střelců této soutěže a především ligou protřelého Tomáše Rezka.

Hosté se prezentovali od úvodu hodně sebevědomě a hned v úvodu zle zatopili domácí obraně. Naštěstí střelu směřující do branky zachránili na čáře domácí beci. To domácí se rozjížděli pomaleji, ale efektivněji. Po pořádné první útočné akci Velichovek byl faulován ve vápně Panenka a k nařízené penaltě se postavil Čenovský. Penaltu provedl alá Panenka a domácí vedli. Velichovky byly směrem dopředu efektivní a za tři minuty po vedoucí brance se na vápně uvolnil Petráček a přesnou přízemní střelou k tyči zvýšil. To však nebylo vše. Po půlhodině hry doslova rozebrali hostující defenzivu Panenka s Petráčkem, prvně jmenovaný načasoval parádní přihrávku na rozběhnutého parťáka z útoku a ten v samostatném úniku nezaváhal. Jenže hosty to nepoložilo. Hrálo se poměrně ve vysokém tempu, přidalo se na důrazu, ale góly padaly. Hosté se brzy dostali do hry, kdy si na dlouhý míč po levé straně naběhl Baše a přesnou střelou snížil. Za dvě minuty nato to bylo již jen o gól. Hosté předvedli podobnou akci jako domácí při třetí brance a za obranou se ocitl opět Baše a snížil. Infarktová chvíle pro domácí mohla být dokonána, když po dalším útoku museli domácí beci opět hasit míč z brankové čáry. Rušný, ale pro diváka zajímavý poločas měl parádní tečku. Domácí zahrávali poměrně z dálky trestný kop. K němu se postavil Čenovský a nemohl trefit lépe, když doslova vymetl pavouky z pravého horního rohu hostující branky.

Druhý poločas začali opět lépe hosté, ale snížit se jim nepovedlo. To na druhé straně do vápna přiletěl míč z levé strany,   kde si míč do ideální pozice posunul Karel a zvýšil náskok. Poté se zase začalo přitvrzovat, na některých hostujících hráčích byla patrná frustrace, přesto byla na nich patrná snaha vrátit se znovu do zápasu. Jenže Velichovky dnes byly velmi produktivní a každou možnost nemilosrdně trestaly. Domácí kotel se v 73. minutě radoval pošesté, když se prosadil L. Emlar. Jenže hosté stále ukázali svoji sílu, a za dvě minuty snížili, když se hostující Tomášek prosadil hlavou po rohovém kopu. I nadále se hosté snažili dostat na dostřel, ale to už se jim přes nadějné příležitosti nedařilo. Domácí už pak dobře bránili a díky neúnavně povzbuzujícím fanouškům, kteří opět vytvořili parádní atmosféru, si mohli užívat zasloužené ovace. V 88. minutě se přidal přesně zakončující L. Emlar ke dvougólovým spoluhráčům a potvrdil vysoké vítězství Velichovek nad kvalitním soupeřem.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Věděli jsme, že nás dnes nečeká jednoduchý zápas, a to se od první do poslední minuty potvrdilo. Hosté i přes vysokou prohru nezanechali vůbec špatný dojem a do poslední minuty nás nechávali v napětí, neboť jejich útočná síla je opravdu veliká a nebezpečná. My jsme dnes byli opravdu velmi produktivní a vysokého vítězství si velmi vážíme. Utkání dle mého názoru rozhodl výstavní gól "do šatny" z přímého kopu z 35ti metrů v podání Martina Čenovského přesně ,,do víka", který stál opravdu za to. Děkujeme našim fanouškům za podporu - dnes byli opět fantastičtí.

ŽK: 83. Panenka - 13. Havel, 19. Provazník, 23. Vejprava, 66. Roubal, 72. Plšek

Rozhodčí: Vlachý, Kubánek, Říha