Velichovky padly na půdě Opočna góly v závěru zápasu

TJ Spartak Opočno - TJ Velichovky 2:0 (0:0)

Góly: 81. Drašnar, 91. Polák

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Rieger – Filip, Čenovský, Hořínek (55. Hakš), Vít (65. Runkas), Németh - Panenka (27. Emlar L.), Karel (55. Hanusík)

Dnes náš tým zavítal do Opočna. Posílen posledními výsledky chtěl pokračovat ve sbírání bodů a potvrdit dobré postavení v tabulce. Opočno na tom rovněž nebylo úplně špatně, a tak se dal očekávat zajímavý zápas.

Do utkání vstoupili první šancí domácí, ale tu na začátku nezužitkovali. Hra byla hodně upracovaná, hrálo se převážně mezi šestnáctkami obou týmů, šancí k vidění tolik nebylo. Za zmínku stojí pokus Panenky, když se snažil přehodit vyběhnuvšího brankáře, což se nepovedlo. Velichovským hráčům nevoněla poměrně důrazná hra soupeře, s kterou si nevěděli příliš rady. Domácí tak hráli jednoduchý přímočarý fotbal, snažili se cpát co nejvíce míčů do vápna, a tak obrana včetně brankáře Mertlíka musela být ve střehu. Díky tomu si vytvořili mírnou převahu, kterou však nezúročili. Opočno mělo největší šanci v první půli v samém závěru, když v závaru před naší brankou však naštěstí pro náš tým domácí hráč branku přestřelil. Do druhé půle vstoupil opět lépe domácí Spartak, když po další rychlé akci a zpětné přihrávce domácí hráč v zajímavé pozici přestřelil. Hosté se osmělovali pomalu, ale přicházeli první náznaky. Jenže průnik L. Emlara do otevřené obrany velichovský útočník volil nepřesnou střelu nad branku. Zajímavě vypadala rychlá souhra, po které protáhl domácího brankáře Németh, jehož střelu vyraženou do strany z úhlu napálil Hanusík do boční konstrukce. I ve druhé půli se hrál důrazný tvrdý fotbal, hra byla hodně rozkouskovaná, hlavní sudí měl dnes karty v permanenci a často přerušované hře chyběl spád. Největší příležitost pro domácí přišla zhruba v 75. minutě, kdy byla odpískaná penalta. Tu však Mertlík zneškodnil a držel Velichovky ve hře o body. Jenže vůle domácích byla dnes velká a na začátku 81. minuty se už dočkali. Po standartní situaci z pravé strany se ve vápně prosadil mladík Drašnar a usměrnil míč do sítě. Opočno si svůj náskok hlídalo, nepouštělo naše barvy k cestě za vyrovnáním a v poslední minutě se jim povedla pojistka, kdy po akci z levé strany poslal skrz malé vápno domácí hráč před branku, kde zblízka uklidil míč do sítě Polák a stvrdil tím domácí výhru 2:0.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Od začátku zápasu se hrálo hodně bojovné a tvrdé utkání. Domácí mají ve svém středu několik velmi rychlých a důrazných hráčů, kteří nám dělali po celý zápas velké problémy. Bylo jasné, že kdo dá dnes první gól, tak tento zápas pravděpodobně vyhraje. To se podařilo bohužel pro nás domácím, kteří se trefili šťastně po standardní situaci. Druhý gól pak přidali z brejku při naší hře vabank v samotném závěru zápasu. Naše nejlepší herní pasáž pak byla od 55. do 70. minuty, kdy jsme hráli velmi dobře, trefili jsme břevno a měli i další šance, které jsme ale bohužel nevyužili. Budeme chtít tento nezdar napravit v posledním podzimním utkání doma proti Hronovu, na který tímto zveme všechny naše fanoušky. Děkuji i přes prohru hráčům za nasazení a přístup k zápasu a fanouškům za tradičně skvělý „kotel“.

ŽK: 13. Drašnar, 23. Přibyl O., 30. Smola, 35. Polák, 65. Franc, 70. Přibyl T. – 32. Vít, 72. Hykš, 77. Mertlík, 85. Runkas

Rozhodčí: Kriegler, Vích