Muži – I. B. třída, skupina B                                     23. 10. 2022

Vydřená výhra proti nebezpečnému Hronovu

TJ Velichovky – AFK Hronov 3:2 (2:1)

Góly: 39. Németh, 43. Filip (p.k.), 77. Karel – 25. Kollert, 74. Zita

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Rejchrt, Filip – Németh (62. Karel), Hykš, Čenovský (16. Vít), Emlar J., Emlar L. – Petráček, Hanusík (83. Runkas)

Domácí podzimní derniéra přisoudila k sobě dva týmy, které loni slavily postup z Okresního přeboru Náchodska. Domácí s titulem vítěze, hosté využili práva postupu při doplnění soutěže. Oba mančafty tak měly proti sobě poměrně hodně odehráno, a tak se dalo předvídat, v čem bude Hronov silný a nebezpečný.

Domácí mohli jít hned ve třetí minutě, kdy do vápna z pravé strany přilétl centra do vápna, kde v obtížné pozici trefil míč navrátilec v sestavě J. Emlar, ale orazítkoval jen tyč. Krátce na to domácí znovu rozezvučely brankovou konstrukci, tentokrát hosty zachránilo břevno. Hosté nechtěli zůstat pozadu a připomněli se dvěma rychlými výpady, ale centry do vápna však domácí obrana zažehnala. Svižnou desetiminutovku zakončil po centru do vápna Hanusík, když mu sklepl míč Petráček, ale jeho střelu chytil brankář. Po gólu volala poté další akce, kdy Németh přiťukl míč Hykšovi, ale ten z hranice vápna přestřelil. Jak se nakládá se zakončením ukázali na druhé straně hosté, kdy hostující Kollert dostal ve vápně prostor a podél brankáře otevřel skóre. Aktivita Velichovek byla i po inkasovaném gólu patrná, ale hronovská branka zůstala dlouho zakletá. Střelám chyběla patřičná razance nebo přesnost. Kouzlo hostující svatyně odčaroval až vyrovnávacím gólem Németh, kdy z hranice penalty podél brankáře konečně zlomil střelecké prokletí týmu. Domácí gól nabudil a brzy otočili skóre. Po faulu na L. Emlara se kopala penalta, kterou bezpečně proměnil Filip. Do kabin tak mohli odcházet spokojenější domácí.

Úvod druhé půle byl spíše opatrný, přesto se měnilo skóre. Přesný centr hronovského hráče z levé strany našel na zadní tyči nedůsledně pokrytého Pylypa, který hlavou vyrovnal. Vrátit vedení mohl Velichovkám Petráček, ale zblízka nebyl úspěšný při dorážce Némethovi střely. Chvíli to trvalo, než se domácí nastartují směrem dopředu, a tak hosté měli další možnost, když zkušený Kollert zachytil chybnou přihrávku a z úhlu mířil na Mertlíka, ale ten jeho slabou střelu chytil. Postupem času nabývala aktivita domácích, ale v porovnání z první půlí ubylo. Nejblíže byl po akci Karla a přiťuknutí Petráčka Vít, ale v dobré pozici v rozhodující chvíli uklouzl. Kýžené vedení však přišlo. Po pravé straně se do vápna natlačil Karel, narazil si s Vítem a přesnou střelou o tyč vrátil Velichovkám vedení. Od té chvíle se hra vyrovnala, domácí upustili od aktivní hry a soustředili se na pozornou defenzivu. Hronov vyl však po celý zápas nebezpečný, díky rychlé jednoduché hře směrem dopředu, a tak musela obrana být neustále ve střehu. Naštěstí závěrečný trvalý tlak Hronova nepřišel, a tak Velichovky cenné vítězství uhájily. Domácí hráči se tak se svými opět vynikajícími fanoušky mohli rozloučit s podzimní domácí části vítězně.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Před zápasem jsme řešili veliké personální problémy, které ještě prohloubilo střídání Martina Čenovského na začátku zápasu. I přesto hráči hráli s chutí a nasazením, byli jsme lepším týmem a měli spoustu šancí ke vstřelení gólu. To se ale bohužel podařilo z ojedinělé šance hostům. Hráči se však nevzdali a výsledek zápasu otočili. Hosté však po našem trestuhodném zaváhání při rohovém kopu vyrovnali. Ani to však hráče nepoložilo a po pěkné akci Lukáše Emlara se trefil angličanem střídající Martin Karel. Utkání nás stálo spoustu sil a nebylo pro nás vůbec jednoduché, ale vítězství to bylo zasloužené a v posledním domácím utkání podzimní části sezóny si ho nesmírně ceníme! Veliká pochvala pro náš kotel a dnešní choreo s šálami – bylo to opravdu super! Obrovská pochvala pak míří pro našeho trávnikáře Ondru Filipa - dnešní hřiště bylo připravené neskutečně! Již teď se těšíme na poslední utkání podzimu na hřiště hradecké Slavie!

Jaroslav Rubeš, trenér hostů: Po úvodním náporu Velichovek jsme gól dali my. Oba góly v první půli jsme inkasovali po laciné ztrátě v útoku. Druhou půli jsme odehráli ještě o něco líp, vyrovnali jsme a vypadalo to na remízu. Po nevinné akci celkem šťastně však soupeř rozhodnul. Dnes jsme na body mohli dosáhnout, o to víc nás prohra mrzí.

ŽK: 89. Emlar J., 90. Filip – 42. Pylyp, 48. Pohl, 93. Puraš

Rozhodčí: Žerovnický, Šiling, Kuric