Podzim zakončený těsnou porážkou

FC Slavia HK B - TJ Velichovky  3:2  (2:1)

Góly: 13. Derner, 23. Brázda, 88. Šolc - 29. Emlar L., 62. Karel

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Filip – Hanusík, Hykš, Emlar J. (57. Németh), Vít (62. Runkas), Emlar L. – Petráček, Karel

Opravdový bonbónek čekal naše hráče a jeho fanoušky na závěr úspěšného podzimu. Poslední kolo nám totiž los přisoudil béčko hradecké Slavie, a tak jsme si mohli v pěkném prostředí hradeckého týmu užít poslední zápas roku. Domácí lídr tabulky a favorit soutěže, netající se postupovými myšlenkami byl na straně jedné, na druhé ho čekal úspěšný nováček, bojující o přezimování na třetím místě.

Domácí hráči však neponechali nic náhodě a byli od začátku lepším týmem. Brzy si vypracovali dvoubrankový náskok a vypadalo to, že podzimní derniéra bude v jejich režii. Jenže Velichovky se nevzdaly a na konci první půlhodiny hry snížil L. Emlar. Nutno však uznat kvalitu soupeře, který měl v první půli dostatek šancí jít do kabin s výraznějším náskokem. Okleštěná sestava hostí se však ve druhé půli nepoložila a vyrovnala hru a vypracovali si také šance. V 62. minutě se dokonce radovaly Velichovky podruhé, když srovnal Karel. Za podpory tradičního fanclubu to vypadalo, že by se mohlo jít poprvé na podzim do penalt, ale proti byli Slávisté, když v 88. minutě rozhodli o třech bodech.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Na hřiště lídra tabulky jsme odjížděli s cílem vyhrát. Od začátku zápasu tomu ale přístup a výkon našich hráčů, až na některé výjimky, neodpovídal. Domácí byli jasně lepším týmem a bylo jen zázrakem, že neodcházeli s vyšším poločasovým vedením do kabin. Druhý poločas se náš výkon zlepšil, vyrovnali jsme skóre i hru a ve hře nahoru - dolu jsme šli 3x v situaci 2:1 na domácí branku, ale ani jednou jsme ji trestuhodně nebyli schopni sehrát. To nás nakonec mrzelo, když jsme inkasovali po standardní situaci v závěru zápasu, což hodně bolí, neboť alespoň do penalt jsme dnes mohli toto utkání dotáhnout. Nutno však objektivně uznat, že domácí byli lepším týmem a jejich vítězství je z celkového pohledu zápasu asi zasloužené. Mrzí mě jedna věc, a to, že jedeme na poslední utkání sezóny na hřiště lídra tabulky pouze se dvěma náhradníky, neboť spousta hráčů dohrávala na hranici vyčerpání a čerstvé síly nám v závěru chyběly. Veliké poděkování všem hráčům a fanouškům za skvělý podzim - byla to jízda! Na jaře se budeme opět těšit!

ŽK: 33. Šolc, 82. Špaček, 88. Linhart – 29. Emlar L., 86. Hanusík

Rozhodčí: Kubánek, Kriegler, Vlachý