Výborný vstup do jara

TJ Velichovky – TJ Sokol Javornice 4:1 (2:1)

Branky:  26. Čenovský, 32. Németh, 65. Panenka, 67. Runkas

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Rieger (63. Dyrc) - Filip, Čenovský, Novotný (75. Emlar J.), Panenka (69. Hanusík), Németh - Emlar L., (63. Karel), Vít (46. Runkas)

Poslední březnovou neděli začala jarní část soutěžního ročníku a poprvé v roce 2023 se tak mohli domácí hráči předvést svým fanouškům v boji o první jarní body. Už podle postavení v tabulce se dalo čekat, že hostující Javornice nebude snadné sousto, neboť se před zápasem nacházela jen o bod pozadu a o dvě příčky níže.  Javornice je navíc obec, kde je o fotbal zájem, domácí zápasy bývají hojně navštěvovány, a tak se dalo čekat, že i do Velichovek přijedou s početnou fanouškovskou základnou.

Ofenzivu Javornice táhne obávaný Adam Krejčí a právě javornický útočník prověřil jako první Mertlíka pohotovou střelou bodlem. Silnou zbraní soupeře jsou standartní situace, ať dlouhé auty či rohové kopy. A po jednom z nich hosté otevřeli skóre v 15. minutě. Velichovky se rozjížděly pomalu, přesto mohly brzy vyrovnat. Po centru Filipa vracel přetažený míč na zadní tyč Panenka, ale nabíhající L. Emlar zblízka přestřelil. Tempo hry se postupně stupňovalo, hosté se prezentovali nepřesnými střelami, zatímco Velichovky dokázaly otočit nepříznivý stav. Po centru Filipa se na malém vápně nejlépe orientoval Čenovský a zblízka vyrovnal. Krátce na to mohl domácí kotel slavit podruhé, přesnou a krásnou střelou k tyči se prezentoval Németh. Právě domácí krajní záložník měl na kopačkách třetí gól, ale zblízka nedokázal usměrnit míč do zívající branky. Aktivitu Velichovek v této pasáži hry dokumentoval Panenka, který rozvlnil boční síť.  Oba týmy se střídaly v aktivitě a hosté měli pasáž, kdy musela domácí obrana ustát ošemetné situace v blízkosti své branky. V závěru první půle ještě zahrozili domácí, ale skóre se už neměnilo.

Druhá půle byla podobná té první. Oba týmy se střídaly v aktivitě a na úvodní zápas jara to bylo utkání pro diváky zajímavé. Domácí vypadali v poli lepší, hosté se snažili využívat svých předností, hlavně standardních situací a kvalit Krejčího. Toho však domácí obrana ve druhé půli prakticky k ničemu nepustila, ale ostatní jeho spoluhráči neustále se snažili zaměstnat domácí obranu. O osudu zápasu tak rozhodla dvouminutovka mezi 65. a 67. minutou. Nejprve si na dlouhý míč naběhl Panenka, hokejovým blafákem obelstil brankáře a do prázdné branky zakončil. Za dvě minuty se Panenka proměnil v nahrávače, když vybídl ke skórování Runkase. Javornice se snažila korigovat, nic nezabalila, ale dnes to na domácí hráče nestačilo a ty mohli se svými tradičně skvělými fanoušky slavit první jarní body.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Javornici jsme měli co vracet a na zápas jsme se po dlouhé zimní pauze již všichni moc těšili. S výjimkou určitých pasáží zápasu jsme byli herně lepším týmem a naše vítězství je zasloužené, i když nebylo určitě bez chyb. To však přičítám spíše nervozitě a tíze prvního jarního domácího mistrovského utkání. Poděkování všem hráčům, včetně lavičky za dnešní výkon a přístup. Tradiční poděkování pak patří našim skvělým fanouškům!

Tomáš Krunčík, trenér hostů: Utkání začalo vyrovnaně a bylo znát, že se hraje první jarní kolo. Naše vedení po výborně sehraném rohu nám dlouho nevydrželo. Domácí přidali a následně si vytvořili několik pěkně sehraných akcí, ale gól se jim podařilo dát až díky naší blbosti a lehkomyslnosti. Následně skrytou střelou zvýšili na 2:1. Druhou půli jsme rozehráli dobře a několikrát jsme byli blízko vyrovnání. Pak jsme ale opět předvedli další díl blbosti s lehkomyslností a během chvíle to bylo 4:1. Domácí zvítězili zaslouženě.

ŽK: 85. Emlar J. - 58. Suk

Rozhodčí: Smola, Pilný, Martínek