Zasloužené tři body z Vamberka

Baník Vamberk - TJ Velichovky 1:4 (0:1)

Branky: 38. Vlastní, 60. Németh, 87. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Pácalt, Rieger - Filip, Čenovský (77. Emlar J.), Hanusík (69. Vít), Panenka, Dyrc (64. Karel) - Emlar L.(69. Runkas), Németh

Sobotní odpoledne nabídlo utkání domácího Vamberku s Velichovkami. Zatímco domácím se na jaře daří, neboť v obou zápasech zvítězili proti silným celkům a v boji o záchranu už připsali jarních pět bodů, hostující Velichovky hrály pouze jednou, ale rovněž vítězně, a tak bylo zajímavé sledovat, jak si náš tým ve Vamberku po týdenní zápasové odmlce povede.

Na rozlehlém hřišti ve Vamberku vstoupily Velichovky do zápasu dobře a diktovaly tempo hry. Několik slibných útočných akci ale končilo nepřesnostmi v podobě špatně přihrávky nebo nepřesné střely. Domácí kontrolovali dvěma střelami ze střední vzdálenosti, které protáhly Mertlíka. Více v permanenci i nadále však musel být i nadále domácí brankář, kterému musela s útočnými výpady Velichovek pomoci obrana. Když už se hostující hráči nemohli prosadit sami, pomohl jim domácí, když ve 38. minutě usměrnil do vlastní branky míč, kdy centr na zadní tyč vracel Panenka hlavou na penaltu, ale tam vamberský hráč poslal míč do vlastní branky. Jenže Vamberk mohl brzy odpovědět, kdy se domácí útočník dostal za obranu Velichovek, ale v samostatném úniku ho vychytal pozorný Mertlík. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Ve druhé půli se obraz hry se příliš nezměnil. Velichovky nadále byly častěji na míči, ale bez zajímavé šance. Podobně na tom byli domácí, ze hry se jim příliš nedařilo, dvakrát se dostali k ohrožení po standartních situacích, ale Mertlík nekapituloval. Po hodině hry se při zákroku zranil domácí brankář, který musel střídat. Jeho náhradníka však hned po rohovém kopu sraženou střelou překonal Németh a přidal důležitý druhý gól. Domácí se snažili, ale v útoku stříleli z nepřipravených pozic. Nadějně to vypadalo na druhé straně, ze zajímavých střeleckých pozic střílely však nad branku Németh a Panenka.  V závěru se Velichovky dočkaly potřetí, kdy rozjásaly tradičně hlasitý fanclub. Na půlce se míče zmocnil Karel, tísněný domácím bekem připravil míč Panenkovi, ten blafákem se zbavil brankáře a do prázdné branky přidal razítko na výhru Velichovek.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Po odloženém utkání v Předměřicích a týdnu, kdy jsme toho moc neodtrénovali, jsme zajížděli na hřiště Vamberka, kterému se na jaře zatím velmi dařilo. Úvod zápasu nám však vyšel na výbornou, a kdybychom vedli v 10. Minutě 3:0, tak by se nemohl nikdo moc divit. Poté jsme se začali utápět v nepřesnostech a hra se opticky vyrovnala. Vysvobodil nás až nakonec vlastní gól domácích. Druhý poločas jsme měli hru pod kontrolou, ale dlouho jsme se nemohli střelecky prosadit a zápas tak definitivně rozhodnout. to se nám nakonec podařilo až v závěru. Těší mě nula na kontě inkasovaných branek. Obrovská pochvala tradičně naším fanouškům, kteří nám dnes vytvořili naprosté domácí prostředí!

ŽK: 87. Mráz - 89. Emlar J.

Rozhodčí: Nývlt, Šiling, Pilný