Muži – I. B. třída, skupina B                                     19. 4. 2023

První jarní porážka

TJ Slavoj Předměřice nad Labem - TJ Velichovky 2:1 (1:0)

Góly: 35. Neradílek, 48. Neradílek - 91 Panenka (p.k.)

Sestava TJ Velichovky: Kořen - Grmela (K), Rieger, Filip - Németh, Čenovský (52. Novotný), Hanusík (60. Runkas), Panenka, Emlar L. - Vít (65. Emlar J.), Karel

Středeční dohrávka nás zavedla do nedalekých Předměřic, které po nepovedeném podzimu budou bojovat o záchranu. Domácí zatím hráli na jaře dvakrát a v obou případech dovedli své zápasy do penaltových rozstřelů, kde měli padesátiprocentní úspěšnost. Velichovky se třemi jarními výhrami zajížděli v lepším rozpoložení, ale už z prvního zápasu v srpnu ve Velichovkách se dalo čekat, že to bude těžký zápas.

V našem dresu si při zranění brankáře Mertlíka odbyl premiéru Kořen, v předměřickém dresu oproti prvnímu vzájemnému zápasu chyběl exligový veterán Michal Šmarda, kterého však zastoupila další hradecká stálice, dlouhán Adrián Rolko.

Zápas poznamenal zejména v první půli silný vítr, který nahrával domácím, jenž s ním hráli v zádech. Od začátku tak byli mírně lepší a novic v naší brance musel být častěji v střehu a řešit více nepříjemných situací. Velichovky se snažily i proti větru hrát po zemi a kombinačně, vzadu si to občas komplikovali, zato v ofenzivě se snažili místo střely z vápna vykombinovat domácí obranu, ale to už se jim ve finální fázi nepovedlo. Po půlhodině hry měli domácí velkou šanci, když středem hřiště běžel na Kořena domácí hráč, ale branku minul. Jenže ve 35. minutě už Předměřice vedly. Po standartní situaci vracel hlavou míč před branku Rolko, a nabíhající Neradílek už otevřel skóre.  Do kabin šli tak spokojenější domácí,           Těm se povedl i nástup do druhé půli, když využili ztráty míče, čehož domácí využili k rychlému brejku a po přízemním centru z pravé strany se podruhé prosadil Neradílek. Velichovkám trochu trvalo, než začaly hrozit, ale v závěrečné pasáži hry byly daleko nebezpečnější. Po gólu už volal rohový kop, kdy zblízka zakončoval Mich. Novotný, ale branku přestřelil. Hosté si začali vypracovávat aktivitou více rohových kopu a vynutili si po faulech trestné kopy, a domácí brankář musel několikrát zachránit svůj tým. Velichovky to nezabalily, ale kontaktní branka přišla pozdě.  V nervózním závěru domácí obránce zbytečně fauloval, čímž daroval našim hráčům penaltu. Nabídku využil Panenka a snížil. Na vyrovnání však už nebyl potřebný čas a tak domácí vybojovali těsné vítězství, pro naše barvy to byla první jarní porážka.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Od začátku zápasu jsme nezachytili jeho tempo. Nedokázali jsme se vyrovnat s terénem, velkým větrem a když se k tomu přidala oproti domácím nízká bojovnost, výsledek se zákonitě dostavil. Do hry jsme se dostali až zhruba od 65. minuty, kdy domácí již fyzicky odpadli, my jsme konečně začali hrát, jak bychom měli, ale kontaktní branku jsme dali příliš pozdě. Domácím k vítězství gratuluji, za svou bojovnost si ho zasloužili a určitě nepatří v tabulce tam, kde jsou.

ŽK: 43. Satranský, 82. Mrkvička, 87. Pekáč, 90. Markarjanc, 90. Rolko, 90. Voborník - 16. Hanusík, 60. Filip

Rozhodčí: Kudláček, Horský, Martínek