Muži – I. B. třída, skupina B                                     23. 4. 2023

Áčko veze ze Zdelova bod

FC Zdelov 1963 - TJ Velichovky 2:1P (1:1)

Góly: 8. Forche - 37. Runkas

Sestava TJ Velichovky: Kořen - Karel, Grmela (K), Filip - Dyrc (90. Čenovský), Hanusík (67. Vít), Novotný, Panenka, Németh - Emlar L., Runkas

Po středeční výsledkově nepovedené dohrávce se chtělo naše mužstvo vrátit na vítěznou vlnu a napravit výpadek z Předměřic ve Zdelově. Jednalo se již o čtvrtý zápas s týmem z rychnovského okresu v jarní části, proti kterým se nám na jaře zatím daří, neboť jsme porazili postupně Javornici, Vamberk i Lípu nad Orlicí.

Poslední dobou však tým sužuje marodka, ale i přesto bylo vidět od začátku odhodlání uspět. Hned z první zajímavé situace zakončoval po zpětné přihrávce Dyrc, ale jeho slabou střelu brankář chytil. Domácí byli efektivnější a prakticky z první možnosti otevřeli skóre. V 8. minutě po akci z pravé strany za přispění podklouznutí našeho beka domácí Forche střelou o tyč poslal Zdelov do vedení. S našimi hráči však inkasovaná branka nezamávla a nadále byli aktivnějším týmem. Nebezpečné byli centry do vápna, ať ze hry nebo po rohových kopech. Některé vypadali velmi slibně, prolétli malým vápnem, ale žádný útočník nedokázal míč usměrnit do sítě. Velichovky však byli za svou aktivitu odměněni v 37. minutě. Po akci středem hřiště se do otevřené obrany vřítil Panenka, poslal míč doprava Runkasovi a ten už ve střelecké pozici nezaváhal a vyrovnal.  Do šaten však mohli jít nakonec spokojenější domácí, kyž měli v závěru první půle výhodu přímého kopu z dobré pozice, ale Kořen, který byl prakticky první půli bez práce, vytáhl první ze svých skvělých zákroků zápasu.

Zatímco v první půli byli nebezpečnější hosté, po změně stran se karta obrátila, a byl to právě náš brankář, který musel být v častěji v pozoru. Zdelov zaměstnával více naší obranu, ale ta dokázala několik slibných akcí zastavit. Když už však nestíhala dobře bránit, byl to hostující brankář, který zhruba v 60. minutě dvakrát vychytal domácího hráče v jasné šanci. Velichovkám už to tolik dopředu nešlo, dvě střely z kopaček Panenky a Németha skončili těsně nad brankou. Na druhé straně musel na brankové čáře znovu hasit požár skvělým zákrokem Kořen, když domácí využili nedůslednosti v obraně. Závěr zápasu se hrál poměrně ve velkém tempu nahoru dolů, oba týmy chtěli vyhrát za tři body. Domácí však byli s koncovkou nepřesní, naopak mohlo udeřit na druhé straně, když po centru zakončoval hlavičkou Karel, ale Zdelov zachránila tyč. Poprvé v sezoně se tak v našem zápasu šlo do penalt. Našim hráčům se však nevedlo, ze čtyř pokusů proměnili jen jednu penaltu, zatímco domácí tři a tak berou dva body. Korektně hrané utkání se hrálo v příjemném prostředí místního stadionu na dobře připraveném hřišti v duchu fair play a v dobro atmosféře, o kterou se tradičně staral náš fanclub.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Po úvodní porážce sezóny jsme zajížděli na půdu Zdelova. Od začátku se hrálo vyrovnané utkání, kdy se oba týmy střídaly v aktivitě a výsledkem toho bylo i vyrovnané poločasové skóre. Druhý poločas se hrálo otevřené utkání, kdy oba týmy mohly skórovat a strhnout tak vítězství na svou stranu. Mohli jsme určitě zvítězit, neboť jsme v 89. minutě trefili po standardní situaci tyč domácí branky. V penaltové loterii byli lepší domácí, a tak berou bod navíc. Veliké poděkování míří ke všem našim fanouškům za podporu a fandění!

ŽK: 49. Weisser

Rozhodčí: Kánská, Hofman, Urbánek (laik)