Muži – I. B. třída, skupina B                                     29. 4. 2023

Vysoká a zasloužená domácí prohra Velichovek s ,,Malšovkou"

TJ Velichovky – TJ Sokol Malšova Lhota 1:5 (1:2)

Góly: 32. Németh - 24. Sláma, 39. Koblížek Jan, 63. Koblížek Jan, 67. Kotlant, 82. Koblížek Jakub

Sestava TJ Velichovky: Kořen - Karel, Pácalt (70. Novotný), Grmela (K) - Rieger, Čenovský, Hanusík (57. Vít), Panenka (46. Dyrc), Filip - Németh, Emlar L. (46. Runkas)

Po čtyřech zápasech s rychnovskými týmy, kam se vtěsnala jen dohrávka s Předměřicemi, mohli naši fanoušci vidět v akci i tým z krajského města.  Do Velichovek zavítala Malšova Lhota v roli druhého týmu, a tak se při pohled na tabulku jednalo o jeden ze šlágru kola, neboť toto kolo svedlo první čtyři týmy průběžné tabulky.

Úvod zápasu byl velmi opatrný a prakticky bez šancí. Oba týmy se snažily dobře kombinovat a držet na míči, ale hra se odehrávala mezi oběma šestnáctkami. Vypadalo to, že se na gól bude čekat déle, ale obrany v první půli vytvořily tři chyby po kterých se měnilo skóre. Do vedení šli hosté ve 24. minutě, kdy zaváhání využil Sláma. Domácí se těžko prosazovali před dobře bránícího soka, první střelu mezi tyče jim hosté povolili až v závěru první půlhodině, ale Németh trefil jen střed branky., kde byl připravený brankář. Vyrovnat se však domácím povedlo. Pohotový Panenka využil špatné rozehrávky, Čenovský nabyl Némethovi a ten přesnou střelou k tyči srovnal. Jenže ve 39. minutě kombinovali domácí tak dlouho až chybnou rozehrávku vystihli hosté a kapitán Koblížek vrátil hostím vedení. To mohla Malšova Lhota zvýšit, ale domácí obrana s brankářem závar před brankou uhasila. V závěru první půle měli domácí možnost srovnat. Přímý kop z velmi výhodné pozice však zakončil Panenka střelou mimo. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Kdo čekal, že se domácí vzchopí a pokusí se o zvrat, musel být zklamán. Ve druhé půli hráli jen hosté a postupně se to projevilo na skóre. Už v úvodu druhé půle musel Kořen zachránit své spoluhráče od třetího gólu, když zlikvidoval brejk po pravé straně. Hosté však hráli dobře, skvělým napadáním nedali klid obráncům a z toho těžili. Defenzivní činnost dnes hodně skřípala, což se po hodině hry ukázalo, když Koblížek prošel obranou Velichovek a přesnou střelou k tyči nedal Kořenovi šanci. Domácím to i přes snahu dopředu moc nešlo, hosté zlepšili obranu a nedali domácím šanci pořádně zakončit. Pohybově na to byli velmi dobře a v 67. minutě zvýšili už na 1:4. Utkání bez nějaké tvrdší hry se spíše dohrávalo a v 85. minutě další pěkná akce hostí znamenala pátý gól z kopačky Koblížka a bylo to razítko na zaslouženou výhru Malšovy Lhoty.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní zápas se nám od začátku až do konce hrubě nepovedl. Hosté od prvních minut dobře a organizovaně bránili a vyráželi do rychlých brejků. Nám se nedařilo vůbec nic, chyběla nám větší odvaha, nasazení a přesnost. Naopak hosté téměř každou svou šanci proměnili. Nutno však podotknout, že jsme jim 4 góly darovali našimi až školáckými chybami. Musíme na tento zápas co nejdříve zapomenout a soustředit se na další utkání, které nás čekají. Děkujeme fanouškům i přes prohru za podporu a fandění až do poslední sekundy zápasu!

ŽK: 45+1 Hanusík, 61. Filip

Rozhodčí: Petrů, Šiling, Žák