Muži – I. B. třída, skupina B                                     5. 5. 2023

Z Meziměstí s prázdnou

TJ Lokomotiva Meziměstí - TJ Velichovky 3:1 (1:1)

Góly: 6. Mucha, 48. Smrček, 69. Smrček - 23. Runkas

Sestava TJ Velichovky: Rejchrt - Karel, Pácalt, Novotný, Filip - Hanusík, Grmela (K), Čenovský, Panenka (83. Šubrt), Emlar L. - Runkas

První květnovou sobotu nás čekal výlet do dalekého Meziměstí, kam jsme jezdili už v Okresním přeboru, a tak jsme věděli, co nás tam asi čeká. Bohužel tyto zápasy už nesou tradici, že se skládá těžko jedenáctka, a bohužel dnešek výjimkou nebyl, přesto tým odjel přerušit třízápasovou sérii bez vítězství.

Vstup do zápasu se nám nevydařil a domácí na těžkém terénu praktikovali jednoduchou hru na šikovné útočníky a kolem našeho vápna a uvnitř Loko hodně přikládala pod kotel. V 6. minutě navíc po centru z pravé strany a přesné hlavičce Muchy otevřeli skóre. Než se hosté probrali z prvního šoku, mohlo být ještě hůře, již překonaného Rejchrta na brankové čáře zastoupil Pácalt. Hosté se postupně vymanili z úvodního tlaku a i domácí brankář musel být v postřehu. Grmelovu slabší střelu však chytil, při hlavičce Runkase už se musel pořádně natáhnout, aby míč neskončil v síti. 23, minuta už přinesla vyrovnání. Panenkův centr prodlužil do sítě Runkas. Zajímavý fotbal sledovala početná návštěva i nadále, byli to hlavně domácí, kteří neustále zatápěli v naší obraně, ale zejména díky své střelecké nemohoucnosti si nevzali zpět vedení. Nátlaková hra plná centru a dorážek, u kterých byli domácí ve většině případů dříve, dělala naši hře velké problémy. Podruhé musel na čáře hasit požár Pácalt a některé těžké momenty vyřešil zaskakující Rejchrt v brance. Na druhé straně zahrozil Pácalt, když vyvážel míč tak dlouho až se mu otevřela cesta na hranici vápna, ale trefil jen postaveného brankáře. Na těžkém měkkém terénu, který nenasvědčoval kombinačnímu fotbalu, domácí předváděli účinný jednoduchý nátlakový fotbal, čemuž pomáhali nepřesnosti v naší hře a ani nasazení už tak okleštěné sestavy nebylo takové, jaké je třeba, když se hraje o body.  Do kabin se šlo za stavu 1:1, ale opět jako přes kopírák jsme nezachytili nástup po změně stran a ve 48. minutě znovu inkasovali. Do vápna přiletěl centrovaný míč, který propadl na zadní tyč a domácí Smrček už měl snadnou práci. Velichovky se sice snažily hru zjednodušit, ale druhou půli prakticky domácího brankáře neprověřili. Motivovaní domácí hráči i nadále se tlačili dopředu a v 69. minutě zvýšili svůj náskok. Zde však chyboval lajnový rozhodčí, který přehlédl evidentní ofsajd a domácí útočník v samostatném úniku nezaváhal. Snaha hostí vrátit se do zápasu se nedá upřít, ale bylo to spíše už křečovité na náhodu, domácí obrana působila spolehlivě a hosty příliš k něčemu nepustila. Naopak zvýšit mohli ještě domácí, ale diváci už další gól neviděli, a tak Meziměstí mohlo slavit zaslouženou výhru.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní personální situace nevěstila už před zápasem vůbec nic dobrého. Uspět v Meziměstí jsme dnes mohli pouze v případě maximálního výkonu a nasazení všech hráčů. To se bohužel ani zdaleka nestalo. Oproti tomu domácí hráči k zápasu přistoupili úplně opačně a jejich vítězství je naprosto zasloužené. Výkon a přístup týmu je pro mě velikým zklamáním a pokud se hráči v tomto rapidně nezlepší, těžko budeme v budoucnu úspěšnější. Fanouškům děkuji za podporu.

ŽK: 61. Mucha, 67. Sedláček, 90. Ansorge - 48. Hanusík, 59. Runkas, 72. Hanusík

ČK: 72. Hanusík