Áčko po čtyřech zápasech vítězně

TJ Velichovky – TJ Sokol Malšovice 5:0 (2:0)

Góly: 8. Panenka, 29. Németh, 49. Németh, 75. Emlar L., 88. Panenka (p.k.)

Sestava TJ Velichovky: Rejchrt - Karel, Pácalt, Rieger - Filip, Grmela (K), Panenka, Németh, Dyrc (81. Novotný) - Emlar L., Vít (46 Runkas)

Áčku se momentálně nedaří, ale dnes se chtěl tým vrátit zpět na vlnu. Čekal je však bojující soupeř, hrající o záchranu, takže bylo jasné, že to dnes bude těžká šichta. Před úvodním hvizdem došlo ještě ke slavnostnímu ceremoniálu, kdy bylo k nedávným kulatým narozeninám popřánu dlouholetému hráči a funkcionáři Ladislavu Andrejsovi.

Od začátku zápasu se hrál technický fotbal, oba týmy se soustředily na držení míče při zemi a dobrou kombinaci. To platilo u první branky Velichovek již v 8. minutě, kdy se od postranní čáry protáhl Dyrc a naservíroval míč Panenkovi a ten podél brankáře otevřel skóre. Po tomto momentu se hrálo spíše od vápna k vápnu bez vážné šance. Prakticky jako blesk z čistého nebe přišla druhá branka Velichovek na přelomu první půlhodiny, kdy se trefil s pomocí tyče Németh. Až v závěru první půle zatlačily Malšovice naše hráče do defenzivy a Rejchrt v brance musel zasahovat po dvou střelách z dálky. Aktivita soupeře gradovala v sérii rohových kopů, ale ty domácí obrana ustála.

Velichovky měly znovu dobrý vstup do druhého poločasu a brzy udeřily. Do otevřené obrany se dostal Panenka, několikrát si na malém vápně pohrál s brankářem a obráncem, až našel vhodnou možnost zakončit a zvýšit na 3:0. Bojující Malšovice se však nevzdávaly a ještě zatápěly. Rejchrt však dokázal všechny příležitosti zlikvidovat a jednou mu pomohlo břevno. Velichovky jakoby vypadly ze hry a nechaly hrát soupeře. Jenže střelecká efektivita byla dnes na domácí straně. V 75. minutě měli domácí trestný kop z hranice velkého vápna. K jeho zahrání se postavil L. Emlar a technickou střelou k tyči zvýšil na 4:0. Zápas už se dohrával, tempo hodně upadlo a přece jen přišel ještě jeden gólový moment. Další rychlý kontr domácích a přihrávka Runkase směřujícího na Panenku a následný faul brankáře Malšovic znamenal pokutový kop. K němu se postavil faulovaný Panenka a dovršil hattrick. Velichovky tak po čtyřech zápasech slaví výhru, pro hosty je porážka až moc krutá, ve Velichovkách nezanechaly špatný dojem.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Úvodních 30. minut jsme hráli velmi dobře a do kabin jsme šli se zaslouženým vedením. Druhý poločas z naší strany již tak kvalitní nebyl, ale i přesto jsme navýšili naše vedení. Soupeř bojoval a hrál sympaticky až do samotného konce, měl svoje šance, a tak to pro nás nebylo vůbec nic jednoduchého. Pochvala pro tým za přístup, výkon a nasazení - tak by to mělo vypadat, vítězství jsme již opravdu všichni potřebovali. Tradiční poděkování míří za naším skvělým FAN-CLUBEM!

ŽK: 74. Franc

Rozhodčí: Šnajdr, Kriegler, Kašpárek (laik)

DS: Židík