Muži – I. B. třída, skupina B                                     20. 5. 2023

Áčko veze dva body z Českého Meziříčí

FC České Meziříčí - TJ Velichovky  1:1  (1:1), na pen. 5:6

Góly: 35. Fiala – 7. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Novotný Mi., Pácalt, Filip – Dyrc, Grmela (K), Panenka, Németh, Emlar L. – Runkas, Emlar J. (77. Novotný Ma.)

Dnes zajíždělo áčko do nedalekého Českého Meziříčí, kde je čekal jeden z vrcholů jara, neboť domácí jsou momentálně na třetím místě, a tak duel ze špice tabulky byl očekáván jako atraktivní zápas. Jenomže kdo očekával podobný špíl jako na podzim ve Velichovkách, musel být zklamán. Projevily se na tom sestavy obou týmů, kdy oběma týmům chybělo několik hráčů, zejména domácí byli oslabeni v ofenzivě.

Od začátku byly Velichovky lepší a dobrý vstup do zápasu potvrdil vedoucím gólem Panenka. I nadále měli hosté o něco více ze hry, drželi častěji míč na kopačkách, domácí spoléhali jen na rychlé protiútoky. Po jednom z nich se za obranou Velichovek zapomněl domácí útočník, ale Mertlík tuto situaci vyřešil pohotovým zákrokem.  Hosté měli více možností přidat druhou branku, ale to se jim nepovedlo. Dyrcův průnik z pravé strany vyrazil domácí brankář na roh. Z následného rohu však hlavičkoval osamocený Mich. Novotný vedle. V 36. minutě tak přišel trest, když odražený míč pěknou střelou bez přípravy domácí Fiala napálil přesně k tyči. Velichovky se mohly vrátit ještě v závěru první půle do vedení, jenže po faulu na Dyrce sám faulovaný penaltu neproměnil.

Druhý poločas už byl horší, bylo vidět, že síly ubývají oběma týmům. Nikdo nechtěl udělat chybu, ale i tak nepřesností ve hře od obou týmů bylo hodně. Největší šanci ve druhé půli spálil po samostatném úniku Panenka. Hra se propadala do slabšího průměru, hostujícím útočníkům se nedařilo podržet míč a domácí byli na tom podobně, a tak se hrálo převážně kolem poloviny hřiště. Až v závěrečné desetiminutovce přišly šance. Blízko vedení byli hosté, když na Dyrcův centr na zadní tyč nabíhal Mar. Novotný, ale trefil břevno. Domácí zahrozili ještě rychlým brejkem, ale Mertlík střelu domácího hráče vyrazil. Utkání tak dospělo do penalt, které se nám povedli na rozdíl od Zdelova a v 6. sérii rozhodli o druhém bonusovém bodu.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Od začátku zápasu jsme byli lepším týmem a šli jsme zaslouženě do vedení. Domácí vyrovnali po odraženém míči a nechytatelné bombě k tyči v podání domácího hráče. Vzhledem k průběhu zápasu a poměru vyložených šancí je pro nás remíza v normální hrací době ztráta, neboť jsme měli dostatek vyložených šancí na navýšení našeho vedení, včetně neproměněné penalty těsně před koncem poločasu. Pochvala všem hráčům, kteří dnes hráli, neboť si sáhli opravdu až na dno svých sil, někteří navíc ještě hráli s velikým sebezapřením. Co je pro mě ale bohužel naprosto nepochopitelné a neakceptovatelné je to, že jedeme na utkání o 3. místo tabulky defacto pouze v 11ti lidech. Poděkování FAN-CLUBU za povzbuzování.

ŽK: 40. Roubal, 44. Fiala – 56. Novotný Mi.

Rozhodčí: Vlachý, Vlachýnský, Kudláček