Muži – I. B. třída, skupina B                                     28. 5. 2023

Marné čekání na góly

TJ Velichovky – Spartak Opočno 0:0, pen. 4:3

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel, Pácalt, Rieger – Dyrc (53. Hanusík), Grmela (K), Emlar J. (65. Novotný Mi.), Németh (84. Vít), Filip – Panenka, Runkas (46. Emlar L.)

Do Velichovek dnes zavítalo Opočno, kterému se na jaře vůbec nedaří. Po podzimu se nacházely oba týmy ve vrchní části tabulky, zatímco domácí se tam drží celé jaro, hosté se postupně propadají, neboť v jarních odvetách uhráli prozatím jediný bod.

Domácí měli rychlý vstup do utkání, do vápna se prodral Panenka, poslal míč skrz vápno, kde však zakončující Dyrc orazítkoval jen břevno. Zajímavý úvod však byl jediným vážným momentem v první půli. Hra se totiž odehrávala mezi oběma šestnáctkami, když už to vypadalo, že by si některý tým prosadil do koncovky, pozorná obrana včas zatáhla za záchrannou brzdu, čímž zmařila rozvíjející se útoky. Když už se přeci jen někdo odhodlal ke střele, míče končily daleko od branky. Hra byla poznamenána i řadou nepřesností, a tak nebylo divu, že se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

I na začátku druhé půle rozezvučeli domácí hráči brankovou konstrukci, po zajímavě rozehrané standartní situaci orazítkoval tyč L. Emlar. To už tempo hry bylo o něco vyšší, ale opět bez vyložených šancí. Po mírném tlaku domácích, kdy do vápna létaly centry ze stran, ale bez úspěchu, nastala pasáž, kde byli nebezpečnější hosté. Vyprodukovali několik nebezpečných střel, ale ty skončily mimo. Až v závěru opět domácí zatlačili hosty, ale opět to byly pouze střely ze střední vzdálenosti, jenže ty vytoužený cíl netrefili. Utkání tak skončilo 0:0 a druhý bod jako před týdnem určil pro naše barvy penaltový rozstřel.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnešní zápas se mi nehodnotí dobře. Chtěli jsme moc vyhrát, ale zůstalo možná jen u chtění v kabině. Výkon na hřišti byl dnes prostě špatný a byl jeden z nejhorších, které jsme v letošní sezóně podali. Nic na tom nezměnil ani mírně zlepšený výkon ve 2. poločas a šance, které jsme si vypracovali. Jejich řešení však bylo z naší strany tristní. Jedinými plusy dnešního zápasu tak byl bod navíc za zvládnuté penalty, krásné počasí, skvěle připravené hřiště a naši výborní fanoušci - těm jsme však dnes moc radosti nepřipravili.

ŽK: 77. Filip – 43. Franc, 73. Přibyl, 79. Jech

Rozhodčí: Kafka, Matějka, Beránek