Áčko ztratilo dobře rozehraný zápas

AFK Hronov - TJ Velichovky  3:2  (0:2)

Góly: 59. Schreiber, 61. Pohl, 80. Valtera - 3. Hanusík, 14. Hanusík

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel, Grmela (K), Rieger - Dyrc (43. Emlar L.), Pácalt, Emlar J. (68. Runkas), Németh, Filip - Panenka, Hanusík (84. Vít)

Další utkání odehrálo áčko ve Velkém Poříčí, kde má letos dočasný azyl Hronov, kde stále probíhá rekonstrukce sportovního areálu.

Zajímavé utkání nabídlo šance už od začátku a jistě mu pomohla i první branka. Po pěkně akci Panenka přistrčil míč Hanusíkovi a ten otevřel skóre. Krátce na to mohl navýšit skóre Németh, ale zaváhání hronovské obrany nepotrestal. Na druhé straně hrozili Hronovští po prudkých centrech do vápna a po jednom z nich střelu mířící do branky odvracela velichovská obrana na roh. Oba týmy se snažily hrát kombinačně s rychlým přechodem do útoku. Velichovky byly nebezpečnější, další šanci však spálil Panenka, kdy si navedl míč do dobré střelecké pozice, ale brankář jeho pokus vykopl. Poté na chvíli se hra uklidnila a hrálo se převážně mezi vápna. Několik slibných akcí končilo zkaženou přihrávkou a na druhé straně postrádaly střely hronovských hráčů naštěstí pro velichovské barvy přesnost. Závěr poločasu nabídl další možnosti ke zvýšení náskoku, ale Hanusík ani Németh gólmana Hronova nepřekonali. Do poločasu se tak odcházelo za příznivého stavu 2:0.

Druhý poločas začal první možnosti Velichovek, kdy z hranice vápna střílel Hanusík, ale přestřelil. Na druhé straně byl blízko kontaktní branky soupeř, ale těsně minul Mertlíkovu branku. Postupem času se Velichovkám nedařila mezihra a udržet míč jako v první půli a domácí jednoduchou přímočarou hrou se dostávali do zakončení, ale dlouho se jim nedařila koncovka. Hosté si však zahrávali a během dvou minut byl náskok pryč. V 59. minutě po obléhání naší branky zakončoval Schreiber a o dvě minuty po dalším centru do vápna srovnal Pohl. Po vyrovnání se hra trochu uklidnila, i díky nepřesnostem z obou stran však další šance nepřicházely. Bohužel však v 80. minutě při rozvíjejícím útoku našich hráčů přišla ztráta míče a křížný centr uklidil do sítě střelec Valtera. Závěrečný tlak o vyrovnání přinesl řadu rohových kopů, ale z nich už vyrovnávací gól nepadl, a tak slibně rozehraný zápas Velichovky do vítězného konce nedotáhly.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Před zápasem jsme si vysvětlili některé věci, udělali jsme určité změny v sestavě a vypadalo to na povedený zápas. Od začátku jsme navíc byli lepší v kombinaci, pohybu, ale chybělo tomu jediné, a to využít další z mnoha vyložených šancí, které jsme měli. Vstup do druhého poločasu, i přes důrazné upozornění v kabině, nám ale absolutně nevyšel. Ztráceli jsme jednoduché míče, nebyli jsme důrazní a domácí hráli jako pokropeni živou vodou. Navíc dali kontaktní gól a v tu chvíli bylo na hřišti již jen pouze jedno mužstvo, a to domácí. Omlouvám se našim fanouškům, kteří nás opět přijeli podpořit v hojném počtu.

ŽK: 57. Lemko - 56. Rieger, 75. Filip

Rozhodčí: Filip, Valihora, Stieber