Muži – I. B. třída, skupina B                                     10. 6. 2023

Statečný výkon proti lídrovi

TJ Velichovky – FC Slavia HK B 2:5 (1:2)

Góly: 41. vlastní, 82. Pácalt – 3. Poláček, 30. Derner, 64. Derner, 84. Erber, 90. Derner

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel, Pácalt, Grmela (K), Rieger – Dyrc (66. Novotný Mi.), Hanusík, Emlar J., Németh – Emlar L., Runkas

A tým čekala domácí derniéra úspěšné sezony proti Slavia HK B, která ovládla jednoznačně tuto soutěž a s přehledem postupuje do vyšší soutěže, a tak bylo zajímavé očekávat, jak se proti tomu kvalitnímu a zkušenému týmu naši hráči popasují.

Oba týmy nastoupily v prořídlých sestavách, a tak se dal čekat opatrný fotbal. Ale úvodní minuty ukázaly, že by se mohlo dít zajímavé momenty. Hned v úvodu jen těsně minula branku střela J. Emlara. Na druhé straně se z první střely prosadili hosté, kdy se trefil Poláček. Po tomto gólu hosté nadále hrozili, domácí obrana musela zablokovat některé střely mířící do branky a jednou musel předvést dobrý zákrok Mertlík. Velichovky mohly vyrovnat, kdy se po pravé straně prosmýkl Dyrc, ale jeho pobídku nevyužil Rieger. V 21. minutě měl po přečíslení hostující obrany možnost L. Emlar, ale jeho přízemní střela skončila a tyči. Slávisté svůj náskok zvýšili po půlhodině hry, kdy střelu usměrnil do sítě Derner. Na druhé straně se ke střele dostal Runkas, brankář Slavie však byl pozorný, stejně jako po střele J. Emlara. Když už se domácí hráči nemohli prosadit sami, museli jim pomoci hosté. Po standartní situaci zahrávané J. Emlarem usměrnil míč do vlastní branky hostující Chlumecký. Slávisté však mohli bleskově odpovědět, ale Mertlík zachránil situaci.

Po změně stran se prezentovali domácí aktivním nástupem, hned v úvodu z voleje pálil vedle J. Emlar. Poté vybojoval míč na hostujícím bekovi Hanusík, ale zakončení Runkase zneškodnil brankář. Ten musel být v úvodní fázi druhé půle v pohotovosti, když musel hasit některé centry a střely domácích hráčů. Povedená čtvrthodina však k vyrovnání nevedla. Hosté se v druhé půli dostávali k domácí brance zřídka, ale i to jim stačilo je třetí brance. Po střele jednoho ze Slávistů měl skórující Derner snadnou pozici dorazit míč do prázdné branky. Poté se hra uklidnila, spíše dohrávala, ale přece jen přišla zápletka. Snahu domácích o závěrečný tlak přineslo snížení v 82. minutě, kdy Mich. Novotný pěknou přihrávkou našel Pácalta a ten snížil. Jenže šanci o vyrovnání žila jen chvíli, hosté podnikli rychlý brejk do otevřené obrany a čtvrtou brankou rozhodli o svém vítězství. To potvrdili ještě v úplném závěru po dalším rychlém protiútoku a uzavřeli skóre.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: V posledním domácím utkání sezóny jsme chtěli moc uspět, ale výkon v prvním poločase tomu neodpovídal. Začátek druhého poločasu patřil jednoznačně nám a náš výkon konečně odpovídal nasazení, které bychom měli předvádět celý zápas. V závěru zápasu jsme hráli již ,,vabank“ a dostali dvě branky z brejků. Výše skóre dle mého názoru neodpovídá poměru sil na hřišti a šancím, ale na to se nehraje. Slavia své šance dala, my bohužel ne. Poděkování divákům za podporu.

ŽK: 78. Mukařovský, 80. Moník, 83. Poláček

Rozhodčí: Říha, Kriegler, Kašpárek (laik)