Muži – I. B. třída, skupina B                                     17. 6. 2023

Na závěr prohra v Černilově

FK Černilov - TJ Velichovky 4:2 (2:1)

Góly: 14. Hrubý, 37. Svatoň, 62. Svatoň, 77. Flégl - 17. Hanusík, 90. Rieger

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Karel, Pácalt, Novotný Mi., Rieger - Hanusík (37. Emlar L.), Emlar J. (82. FIlip), Grmela (K), Németh - Vít (65. Runkas), Panenka

Závěrečný zápas premiérové sezony v I. B třídě odehráli naši hráči netradičně již v sobotu dopoledne, když zajížděli do nedalekého Černilova.

Velichovky hrály v první polovině dobře, dařilo se jim kombinovat a držet míč na kopačkách. V 10. minutě po rohovém kopu hosté poprvé orazítkovali tyč. Domácím se však z prvního útoku povedlo skórovat, když se křížnou střelou prosadil Hrubý. Velichovky se však nepoložily a za svou aktivitu byly po zásluze odměněny, kdy se po obléhání domácí branky prosadil Hanusík. Krátce na to dopravili hosté míč do branky podruhé, ale pro údajný ofsajd nebyla branka uznána. Zajímavý první poločas pokračoval útokem domácích, kdy Mertlíka zachránilo břevno a poté zlikvidoval samostatný únik domácího hráče. Ve 37. minutě se však domácí dočkali podruhé, kdy bombou na přední tyč se prosadil Svatoň. Ani druhá branka hosty nepoložila a v závěru poločasu byli blízko vyrovnání. Nejprve se za obranou Černíkova ocitl Panenka, přehodil brankáře, ale míč se zastavil pouze na tyči odkryté branky. Poté po další hezké akci zakončoval Hřmela, ale střelu hostujícího kapitána vyrazil domácí brankář na roh.

Ve druhé půli však jakoby hostům došel dech, neboť nenavázali na slibný výkon z prvního poločasu, nedařila se jim mezihra a lacino ztráceli míče. Domácí brankář tak byl prakticky bez práce, naopak na druhé straně přicházely šance domácích, ale jejich střely míjely branku. Změna stavu přišla až v 77. minutě, kdy přetažený centr usměrnil hlavou do velichovské branky Flégl. Na druhé straně mohl snížit L. Emlar, ale jeho hlavička po přetaženém centru skončila vedle. Domácím se povedl ještě jeden rychlý útok a Svatoň zvýšil už na rozdíl tří branek. Hosté se alespoň snažili zkorigovat, což se jim v poslední minutě podařilo, kdy Filipovu pobídku usměrnil do sítě Rieger.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: První poločas jsme odehráli velmi dobře a troufám si říct, že jsme byli lepším i nebezpečnějším týmem, ovšem naše šance jsme nedokázali využít, naopak domácí byli velmi produktivní. Druhý poločas se nám již tak nepovedl a obraz hry se změnil, což mě samozřejmě mrzí. Děkuji všem hráčům za sezónu 2022-2023, která byla dlouhá a náročná. Rovněž moc děkuji všem fanouškům, kteří nás jezdili celou sezónu povzbuzovat, neboť takovýto FAN-CLUB nemá žádný tým a troufám si říci, že ani ve vyšších soutěžích! Takže ještě jednou obrovské DÍKY VŠEM!

ŽK: 87. Taclík - 43. Emlar L., 48. Karel,

Rozhodčí: Říha, Novotný, Jehlička