Muži – I. B. třída                                           6. 8. 2023

Jednobodový vstup do sezony

FC Spartak Rychnov n.K. ,,B" - TJ Velichovky 3:3 (2:3)

Góly: 10. Čaba, 20. Zimmer (p.k.), 49. Jedlinský - 3. Rieger, 38. Filip, 40. Kilevník

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Filip, Pácalt (K), Grmela, Rieger - Hanusík, Kilevník, Emlar J. (46. Karel), Németh (76. Emlar L.) - Panenka, Vít (80. Runkas)

Po vyřazení z poháru KFS jsme začínali mistrovskou soutěž v Rychnově nad Kněžnou, kde místní B tým postoupil s přehledem do I. B. třídy, a tak bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého. Zejména B týmy mají svá specifika a těžko odhadovat, v jaké sestavě nastoupí. I tak chtěli naši hráči zahájit sezonu bodovým ziskem.

Vzhledem k počasí, které tento víkend provázelo, se utkání odehrálo na „umělce“ menších rozměrů, a tak se dal spíše čekat fotbal plný osobních soubojů. Oba týmy se přesto snažily hrát kombinačně a hned ve třetí minutě to předvedli hosté, když pěknou rychlou akci zakončoval Rieger. Jenže domácí gól nepoložil a dvěma střelami na branku otestovali pozornost Mertlíka. V 10. minutě už bylo vyrovnáno. Rychnov hrozil po rychlých akcích ze strany, kde přesnými přihrávkami na malé vápno zásobovali útočníky a po jedné takové akci, kdy domácí zachytili míč na středu hřiště a následně rozvinuli útok, bylo vyrovnáno. O deset minut později už domácí béčko vedlo. Domácí Zimmer bezpečně proměnil penaltu a bylo srovnáno. Hosté se nadále prezentovali kombinační hrou, která většinou končila na velkém vápně domácích. Domácí byli o něco přímočařejší, na hřišti menších rozměrů byla každá střela nebo míč směřující do vápna nebezpečná, a obrana Velichovek musela být na místě. Ve 38. minutě bylo vyrovnáno, kdy do sítě zapadl Filipův centr z pravé strany. Skóre se přelévalo ze strany na stranu a za dvě minuty už Velichovky opět vedly.  Kilevník si ve vápně narazil míč s Vítem a podél brankáře mohl zapsat premiérovou soutěžní trefu v našem dresu.

Bohužel po změně stran nezachytili naši hráči úvod druhé půle a po laciné ztrátě míče domácí trestají ve vyrovnávací gól. Na první kolo otevřený zápas pokračoval, obrany už však působily pozorněji a vše bylo o jedné chybě. Na každé straně měli hráči svých týmů možnost strhnout vedení na jednu či druhou stranu, ale už byli v zakončení nepřesní. V zakončení se tentokrát nevedlo Panenkovi, který měl dvě slibné možnosti vstřelit branku, ale poprvé mu včasným výběhem zmařil šanci brankář a poté po standartní situaci minul. Domácí útoky už pak většinou končily na velkém vápně Velichovek, a tak se oba týmy na úvod rozešly smírně.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Deštivé počasí, malá rychnovská umělka, velmi kvalitní a běhavý soupeř. To nebyly úplně dobré vyhlídky na start nové sezóny. Utkání se hrálo od začátku ve velmi rychlém tempu, kdy „každý chvilku tahal pilku“. I přes logicky velké množství nepřesností na obou stranách jsme myslím viděli velmi svižné a zajímavé utkání. Remízu považuji vzhledem k průběhu zápasu za spravedlivou. Bylo to fyzicky velmi náročné utkání. Děkuji všem hráčům včetně lavičky za přístup a nasazení, bez kterého by to dnes nešlo. Obdiv a poděkování míř k našim FANS, kteří i v tomto nečase za naším týmem cestovali!

ŽK: 54. Mňuk - 34. Emlar J.

Rozhodčí: Průcha, Čožík, Šob