Muži – I. B. třída, skupina B                                     20. 8. 2023

Zasloužená výhra Velichovek proti Teplicím

TJ Velichovky – TJ Slavoj Teplice nad Metují 4:1 (3:0)

Góly: 12. Kilevník, 19. Panenka, 28. Panenka, 90. Kilevník - 54. Lauryn

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt (K), Hykš (62. Hanusík), Filip - Karel (78. Runkas), Németh, Raszka, Panenka - Kilevník, Emlar L. (58. Vít)

Až ve třetím zápase sezony jsme se mohli přijít podívat na soutěžní utkání na domácí hřiště, kdy k nám dorazil nováček z Teplic. Tentokrát však nám soupeř nebyl tolik cizí, neboť jsme několik sezon hráli v Okresním přeboru. Teplicím vynesla postup zřejmě dlouhodobá stabilizace kádrů a hlavně odchovanců, která táhne za jeden provaz. Oba týmy v prvních kolech ukázaly, že jim nedělá problém střílet branky, ale i inkasovat, a tak se nabízela otázka, zda se v nastaveném trendu bude pokračovat.

Po úvodní seznamovačce však domácí zasazovali nemilosrdné údery. V závěru první čtvrthodinky hostující obrana zapomněla na malém vápně na Kilevníka, ke kterému propadl míč a domácí útočník se v těchto příležitostech obvykle nemýlí. Druhý úder si Velichovky nechaly na 19. minutu. Míč za obranu dostal Kilevník jeho pokus o kličku však brankář hostí vystihl, míč se však dostal k Panenkovi a ten už ho dopravil do sítě. Domácí ukazovali i nadále svoji produktivitu a v 28. minutě předvedli pěknou akci po pravé straně, kdy zatáhl míč Németh a jeho zpětnou přihrávku na hranici velkého vápna propadla ž k Panenkovi a ten přesnou střelou k tyči rozjásal domácí ochozy potřetí. Poté se poprvé osmělili i hosté, ale první střelu mezi tyče od hostujícího hráče bezpečně pokryl Mertlík. Ve 40. minutě předvedli další pěknou akci domácí, na jejímž konci byl Németh, ale jeho loženku zneškodnil brankář Teplic. Přesto mohli domácí hráči odcházet se slušným náskokem v zádech.

Po změně stran však Velichovky možná v podvědomí slibného náskoku polevili a dovolili soupeři vrátit se do hry. V 53. minutě podnikli Teplice útok do otevřené obrany Velichovek a na konci akce byl skórující Lauryn. Klid na domácí kopačky mohl vrátit Karel, kdy zakončoval další pohlednou akci Velichovek, ale jeho střelu vyrazil hostující brankář. Tím jakoby odstartoval festival zahozených šancí Velichovek.  O chvíli později zabrnkal ještě více na nervy domácích příznivců Panenka, kdy si po faulu na Németha postavil míč na značku pokutového kopu, ale tradičně spolehlivý domácí útočník neproměnil, když jeho pokus brankář vyrazil. V 85. minutě střelecký zmar ve druhé půli potvrdil i Kilevník, kdy sice předvedl hezkou akci z levé strany do vápna, ale jeho střela podél branky přesný cíl nenašla. Když poté znovu si vylámal zuby v zakončení Panenka, vypadalo to, že už se tak zápas dohraje. Nakonec však hostující branku ve druhé půli odčaroval průnikem do otevřené obrany Kilevník a přidal razítko na zaslouženou výhru domácího výběru. Velichovky tak otevřely vítězně sezonu na domácím hřišti.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: V úmorném vedru jsme začali poměrně dobře a vcelku rychle jsme se propracovali trpělivou hrou k tříbrankovému vedení. Druhý poločas již z naší strany takovou kvalitu neměl. Za stavu 3:1: jsme odmítli neproměněnou penaltou definitivní rozhodnutí zápasu, a pak přišlo naše trápení v koncovce. Šance, které jsme měli a nedali je, se prostě dávat musí, neboť v jiném zápase by se nám to mohlo vymstít. Naše vítězství považuji za zasloužené a jsme rádi, že jsme potvrdili zisk čtyř bodů ze hřišť soupeřů na našem domácím stadionu. Děkuji všem hráčům včetně lavičky za nasazení a přístup. Fanouškům pak za povzbuzování.

ŽK: 9. Karel - 38. Vacek

Rozhodčí: Kánská, Fišer, Tokar