Muži – I. B. třída                                           26. 8. 2023

První porážka v sezoně

TJ Spartak Opočno - TJ Velichovky 2:0 (2:0)

Branky: 18. Brožek, 38. Rejchrt

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt (K), Hykš (77. Novotný Mi.), Rieger - Karel (61. Panenka), Németh, Raszka, Filip - Kilevník, Hanusík

Netradičně v sobotu dopoledne odehrálo naše A mužstvo čtvrtý zápas sezony na hřišti Opočna. Opočno bylo jediným týmem z loňské sezony, kterému se nám nepovedlo vstřelit ze hry ani jednu branku a důrazný styl soupeře nám příliš nevoněl. Bohužel i dnešní zápas měl podobný scénář, a tak si připisujeme první prohru v sezoně.

Úvodní minuty příliš vzruchu před jednou či druhou brankou nenabídly, a jakoby to byla předzvěst toho, co náš dnes v Opočně čeká. Domácí ukázali, v čem jsou ze začátku silní, naši hráči pocítili opočenský důraz, na což nenašly odpověď. Bohužel se v 18. minutě přidala špatná komunikace při centrovaném míči do vápna, kde ho pohotový Brožek uklidil do sítě. Krátce na to mohlo být ještě hůř, ale domácí svůj brejkový únik nevyužili. Velichovky vypadaly opticky v poli mírně lépe, často měli míč na kopačkách, ale nepřesnost byla taková, že si žádnou větší šanci nevypracovali. Převážně se hrálo mezi vápny, když už někdo vystřelil, jeho pokus mířil daleko od branky.

Ani mírné změny v rozestavení nevedly po změně stran k prvnímu potřebnému krůčku, jak se vrátit do hry. Domácí spíše vyčkávali, byli patřičně zalezlí a našim hráčům se nedařilo najít skulinku ¨za pozornou obranu.  Obrana Velichovek musela hrát již více na riziko, čímž vznikali možnosti k brejkům, ty ale naše obrana zhatila a nadále byla možnost se pokusit odvést nějaký ten bod. Jenže hra dopředu byla dnes problém, těch nepřesností bylo tolik, že jsme se do koncovky neprosadily tolikrát, jak situace vyžadovala a postupné útoky byly poměrně pomalé a ty už domácí si víceméně pohlídali a dovedli zápas do vítězného konce.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Opočno není náš oblíbený soupeř, a to se dnes opět potvrdilo. I přes herní převahu jsme vyrobili spoustu nepřesností a chyb, z nichž pramenili první dvě branky v naší síti. Do druhého poločasu jsme přeskupili řady, snažili se s výsledkem něco udělat, byli jsme lepším týmem, ale i kdybychom hráli do zítra, tak bychom branku asi nevstřelili. Prohry k fotbalu patří a my ji dnes musíme přijmout a připravit se na další utkání! Mrzí nás to hlavně kvůli našim fanouškům, kterých dnes dorazilo do Opočna opravdu hodně! Díky!

ŽK: 26. Jech, 27. Brožek, 70. Smola, 73. Olashyn - 26. Németh, 60. Filip

Rozhodčí: Kiec, Kriegler, Kudláček