Vydřená výhra proti nebezpečnému Hronovu

TJ Velichovky – AFK Hronov 4:2 (1:1)

Branky: 12. Panenka, 56. Runkas, 60. Panenka, 65. Rieger - 27. Kindl, 68. Pylyp

Sestava TJ Velichovky: Kořen - Rieger, Pácalt (K), Hykš, Filip - Németh, Hanusík (46. Raszka), Grmela, Panenka (73. Emlar L.) - Kilevník (76. Novotný Ma.), Vít (46. Runkas)

Druhé utkání na domácí, hřišti čekalo naše A mužstvo v 5. kole krajské soutěže. V souboji dvou okresních týmů se představil u nás nebezpečný Hronov v utkání dvou okresních rivalů.

Velichovky měly bleskový vstup do utkání a hned v první minutě mohly jít do vedení. Na zadní tyči zakončoval Panenka, ale jeho střelu zblízka brankář skvěle vyrazil. Krátce na to volala po gólu i Kilevníkova kolmice na Víta, ale zakončení domácího útočníka srazila obrana na poslední chvíli na roh. Ve 12. minutě opět Kilevník servíroval kolmici za obranu na Panenku a ten už otevřel skóre. Dobrou dvacetiminutovku mohl potvrdit Németh, ale v dobré  příležitosti přestřelil. Hosté se k prvnímu závaru dostali až po dvaceti minutách, ale ten velichovská obrana uhasila. V 27. minutě už se však hosté radovali, kdy se přesně trefil Kindl. Tento gól otočil ráz první půle. Po vyrovnání domácí působili zaskočení a zejména v defenzivě to hodně skřípalo. Dva brejky rychlonohého Kindla, když jednou trefil vnější tyč, jako by nebyly dostatečným varováním. Přišly další dvě velké možnosti hostí a jednou musel hasit požár na brankové čáře Pácalt. Poločasová pauza tak musela být pro domácí tým vysvobozením.

Nebylo divu, že do druhé půle musel velichovský trenér sáhnout ke změnám v sestavě, což se v úvodu druhé půle ukázalo jako správný tah. První útočnou akci rozjel Raszka, Grmela posunul Panenkovi a ten trefil břevno. V 56. minutě se však domácí ochozy konečně dočkaly. Némethův centr na zadní tyč vrátil Panenka a Runkas hlavou procedil míč do sítě. Krátce na to mohlo být znovu srovnáno, ale Kořen předvedl důležitý zákrok. Poté zaváhala hronovská obrana, míče se zmocnil Panenka a zvýšil na 3:1. V 65. minutě už to bylo o tři góly. Do otevřené obrany Hronova se pustila dvojice Rieger a Kilevník a prvně jmenovaný zvýšil. Brankové hody však pokračovaly a v 68. minutě hostující Pilip z trestného kopu vrátil hosty do zápasu. Domácí mohli odpovědět, Némethův centr se snesl na břevno a dorážející Kilevník zblízka neuspěl. Na druhé straně zase musel domácí podržet Kořen, když vyrazil dobře mířenou střelu hostujícího hráče. Poté se hra už uklidnila, domácí si hlídali svůj náskok do závěrečného hvizdu a nakonec vydřeli tři body.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Zápasy s Hronovem bývají zajímavé vždy až do konce a nejinak tomu bylo i dnes. Držení míče se přelévalo z jedné strany na druhou, nám se dnes hra nedařila tolik, jak bychom si představovali, a tak nás nebezpečný Hronov držel v napětí až do samotného konce zápasu. Vítězství se nerodilo lehce, ale z celkového pohledu zápasu ho považuji za zasloužené.

ŽK: 89. Kindl

Rozhodčí: Jedlička, Haleš, Mareček