Muži – I. B. třída                                           10. 9. 2023

Po statečném výkonu áčko padlo v Náchodě

FK Náchod „B“ – TJ Velichovky 3:1 (0:1)

Branky: 62. Gois J., 86. Nejman, 90+6 Kudasiewicz – 10. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Rieger (61. Runkas), Pácalt (K), Hykš, Filip – Németh, Grmela, Vít, Emlar L. (70. Novotný Ma.) – Panenka, Hanusík (78. Novotný Mi.)

K dalšímu zápasu zajížděl A tým do Náchoda, kde nás čekal místní B tým, jenž ještě loni hrál 1. A. třídu, a tak se dalo čekat, že soupeř bude velmi kvalitní a navíc s možností doplnění hráčů z exdivizního áčka.

Od začátku bylo jasné, že nás v Náchodě nečeká nic snadného. Už tak kvalitní domácí tým vyztužili někteří hráči A týmu, zatímco naše sestava nebyla kompletní. Od začátku za to domácí vzali, ale úvodní tlak domácích naše obrana přečkala, ba co víc. V 10. minutě domácí obrana pod tlakem napadajících hráčů vyrobila minelu a Panenka tváří v tvář brankáři nezaváhal. Hrál se svižný kombinační fotbal, ikdyž v něm oba týmy často kazily, přesto tempo hry bylo v tomto vedru poměrně vysoké. Domácí byli častěji na míči, a vytvořili si některé nebezpečné akce, které musela hostující obrana v čele s Mertlikem a také Pácaltem zažehnat. Na druhé straně vypadala zajímavě akce po levé straně, kdy L. Emlar poslal přízemní míč do vápna, kde ho však do sítě neprotlačil Panenka. Hosté hráli velmi obětavě a výsledkem bylo poločasové vedení.

Úvod druhé půle byl opatrnější než nástup do zápasu, vše se však změnilo prvním průnikem Panenky po levé straně. Poté už domácí zařadili větší rychlostní stupeň a poprvé musela Velichovky zachránit tyč. Domácí tlačili a vyrovnání bylo ve vzduchu. To se Náchodu povedlo v 62. minutě, kdy po centru z pravé strany, přesnou hlavičkou vyrovnal domácí útočník. Povzbuzeni domácí nás zmáčkli na naši polovinu, ale dlouho se před statečně bojující Velichovky nemohly prosadit. V cestě jim stálo buď nepřesné zakončení, dobré zákroky Mertlíka nebo zablokované střely obránců. A poté podruhé i branková konstrukce. Až v posledních deseti minutách Velichovky vystrčily růžky, dostaly se do vápna domácích, po gólu volaly nadějné střelecké parkety Víta a Németha, ale ty se bohužel neujaly. Přišel tak krutý trest v 86. minutě, kdy domácí podnikli útok po levé straně, který zakončil zkušený Nejman. Velichovky ve snaze vyrovnat musely vsadit na jednu kartu, ještě si dokázaly vypracovat aktivitou standartní situace, ale kýžený efekt to nemělo. Naopak domácí v úplném nastavení přidali po brejku třetí gól a zpečetili výhru.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Při pohledu na soupisky obou týmů bylo jasné, že nás dnes v Náchodě čeká pěkná šichta. První poločas jsme hráli velmi aktivně, chytře a troufám si říct, že jsme po zásluze vedli. Domácí postupně prostřídávali a dostávali nás pod veliký tlak. Celý druhý poločas měli místy až drtivý tlak, ale my jsme dlouho a s vypětím všech sil odolávali. Nakonec však domácí vítězství překlopili v samotném závěru přece jen na svou stranu a nutno říci, že zaslouženě, ale pozor! V závěru jsme měli i my své veliké šance, které jsme však nevyužili. I přes prohru děkuji hráčům za bojovnost a nasazení. Přesně takto je potřeba hrát a přistoupit k zápasu příští víkend doma, kdy přivítáme lídra tabulky z Černilova.

ŽK: 80. Nejman, 93. Hubka – 45. Emlar L., 75. Panenka

Rozhodčí: Prokůpek, Žák, laik