Velichovky porazily České Meziříčí

TJ Velichovky – FC České Meziříčí 3:1  (1:0)

Branky: 17. Panenka, 58. Németh, 77. Panenka – 66. Tomášek

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Runkas (62. Emlar L.), Pácalt (K), Emlar J. (46. Rieger), Grmela – Németh, Raszka, Hykš (72. Hanusík), Filip – Panenka (83. Novotný Ma.), Vít (46. Kilevník)

První říjnovou neděli se hrál ve Velichovkách jeden ze šlágru podzimu, neboť jsme hostili ofenzivně silné České Meziříčí. Utkání slibovalo zajímavou podívanou, neboť oba týmy mají shodný počet bodů a lepší výchozí pozice patřila domácím jen díky mírně lepšímu skóre.

Do první šance se dral domácí Panenka, ale nemířil přesně. Chuť si domácí útočník spravil v 16. minutě, kdy si navedl míč do dobré střelecké pozice a přesnou střelou otevřel skóre. Jinak se hrálo hodně opatrně a na utkání dvou týmů z čela tabulky poměrné nepřesné, k čemuž přispěly oba týmy. Brankáři obou týmů byli většinu poločasu bez práce, neboť ani jeden tým si nevypracoval pořádnou šanci. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Druhý poločas začaly aktivněji Velichovky a hostující brankář se musel natáhnout proti střele Filipa. V 57. minutě se domácí radovali podruhé. Hosté sice zahrávali rohový kop, ale míče se uchopil Németh, vyslal na zteč Panenku, který se protáhl do vápna a zpětnou přihrávkou vybídl Németha. Hosté reagovali rychlými protiútoky a jeden z nich musel zlikvidovat Mertlík. V 63. minutě však už další protiútok hostí do otevřené obrany vyšel a Tomášek přesnou střelou snížil. I nadále bylo na domácích kopačkách nervozita a nepřesnost, která málem vedla i k vlastní brance. Velichovkám však vyšel rychlý protiútok, kdy Kilevník poslal na výpad Panenku a ten povedeným dloubákem vnesl částečné uklidnění. Závěr byl poměrně rozkouskovaný, i nadále tempo hry bylo v nízkých hodnotách. Velichovky si však závěr pohlídaly a připsaly si tři body.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Šlágr kola se hrál před početnou diváckou návštěvou a na perfektně připraveném hřišti. Zhruba do 30. minuty jsme hráli velmi dobře a šli jsme zaslouženě do vedení. Poté bylo do konce poločasu ve hře z obou stran spoustu nepřesností. Druhý poločas jsme navýšili naše vedení, ale hosté nesložili zbraně a po rychlém brejku snížili. Nakonec jsme však vstřelili po pěkné akci třetí branku a utkání tak víceméně definitivně rozhodli. Z celkového kontextu zápasu je naše vítězství myslím zasloužené, ale museli jsme si ho tvrdě vybojovat. Děkuji všem hráčům, včetně lavičky za přístup a nasazení. Pochvala všem fanouškům za povzbuzování!

ŽK: 86. Emlar L. – 86. Provazník

Rozhodčí: Hofman, Mareček, Martínek