Muži – I. B. třída                                           7. 10. 2023

Áčko třikrát dorovnávalo

TJ Sokol Javornice- TJ Velichovky 3:3 (1:1)

Branky: 17. Kráčmer (p.k.), 52. Krejčí, 71. Krejčí - 45. Vít, 64. Kilevník (p.k.), 75. Panenka

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela (K), Runkas, Hykš, Filip - Németh, Emlar J. (65. Hanusík), Vít, Emlar L. (74. Novotný Ma.) - Kilevník, Panenka

První říjnovou sobotu zajíždělo naše mužstvo na nejdelší podzimní trip do Javornice. Ta se vyznačuje malým hřištěm a nátlakovou hrou, a tak nás nečekalo dnes nic lehkého. Navíc sestava měla do ideálu daleko, a tak se dalo čekat velice těžké utkání.

Nikoho tak nepřekvapilo, jak se budou domácí na svém stadionu prezentovat a hned v úvodu se připomněli závary po dlouhých autech a dalších standartních situacích, Naštěstí úvodní pozdravy v našem vápnu skončily bez inkasované branky a zajímavé věci se děly spíše na druhé straně. Jako první mířil těsně vedle ze střední vzdálenosti J. Emlar a pak už začaly přicházet gólové šance Velichovek. Bohužel v zakončení se nedařilo Panenkovi, který svoje šance neproměnil. Blízko gólu byl i Kilevník, jeho střelu však vyrazil brankář na břevno. Jednou musela domácí obrana hasit požár na brankové čáře. Do vedení tak šli domácí. Průnik rychlonohého Krejšího hasila velichovská obrana faulem a penaltu bezpečně proměnil Kráčmer. Velichovky i na malém hřišti hrály dobře, jenže koncovka byla dnes v první půli hlavní bolestí, neboť šancí si vybudovat solidní náskok bylo dost. Obrana s Mertlíkem tak museli být na pozoru při každém dlouhém nákopu nebo i autovém vhazovaní, které směřovala do vápna. Tuto možnost zkoušeli na druhé straně i hosté, ale gól z ní nevytěžili. Zasloužené vyrovnání však přišlo, když se na malém vápně prosadil hlavou Vít.

Na začátku druhé půle měl další gólovku Panenka, ale domácího brankáře nepřekonal a tak v 52. minutě udeřila Javornice. Hlavní útočná hrozba domácích Krejčí dostal poměrně dost prostoru na levé straně a po průniku do vápna přesnou střelou na zadní tyč poslal domácí do vedení. Velichovky už neměly ve druhé půli tak gólovek, ale znovu dokázaly smazat manko. Po zahrané standartní situaci byl faulován Kilevník a sám faulovaný penaltu proměnil. Nadále pokračoval stejný scénář. Domácí jednoduchou hrou se snažili dostat do tlaku a vytěžit z něj něco a v 70. minutě znovu vedli. Po závaru před brankou propálil vše znovu Krejčí a domácí znovu vedli. Velichovky se však nepoložily a zanedlouho vyrovnaly. Střeleckou smůlu konečně protrhl Panenka a potřetí srovnal. S přibývajícím závěrem šancí ubylo a mohla rozhodnout jediná chyba. V závěru měli možnost domácí, ale míč jen těsně minul velichovskou branku. Utkání tak skončilo remízou 3:3.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Dnes mám smíšené pocity. Myslím si, že jsme byli na zápas velmi dobře připraveni a věděli jsme, co nás zde čeká. První poločas jsme odehráli výborně, a kdybychom po něm vedli o tři branky, nikdo by se nemohl divit, ale bohužel jsme neproměnili naše šance. I druhý poločas jsme měli mírnou herní převahu, ale již ne tak výraznou, jako v prvním poločase. Nakonec zápas skončil remízou, která je pro nás troufám si říct ztrátou, ale musíme ji umět přijmout. Děkuji týmu za předvedený výkon a nasazení - makáme dál!

ŽK: 42. Kovaříček - 56. Kilevník, 74. Emlar L.

Rozhodčí: Jedlička, Stieber, laik