Muži – I. B. třída                                           21. 10. 2023

Áčko veze cennou výhru z Malšovky

TJ Sokol Malšova Lhota – TJ Velichovky 0:1 (0:1)

Branka: 18. Rieger

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt, Emlar J. (46. Hykš), Runkas – Filip, Raszka, Németh (90+3 Novotný Ma.), Rieger (69. Hanusík) – Panenka (76. Emlar L.), Kilevník (90+3. Vít)

Dnes naše A mužstvo zajíždělo do Malšovy Lhoty, proti které se jí loni nedařilo a v obou zápasech prohrálo. A tak bylo o motivaci postaráno a pokusit se tuto bilanci zmírnit.

A od samotného úvodu to tak vypadlo. Velichovky byly lepším týmem a od začátku zaměstnávali domácího brankáře, když během během prvních patnácti minut měly tři velké šance ke skórování. Po pěkném pasu J. Emlara se řítil na branku domácích Panenka, ale neuspěl. Poté po standartní situaci hlavičkoval Panenka, někteří hráči už pomalu zvedaly ruce, ale míč brankovou čáru nepřešel. Poté se připomněl hlavičkou Kilevník, tu však brankář vyrazil na roh. Zasloužený gól přece jen přišel. Po standartní situaci se hlavou prosadil Rieger. Až poté začali hrozit i domácí, průnik od poloviny hřiště domácího hráče k velkému vápnu a následnou střelu však Mertlík vyrazil. Hrálo se poměrně ve velkém nasazení a některé zákroky domácích hráčů byly s patřičným důrazem. Malšova Lhota hrozila centrovanými míči přes šíři vápna, ale naštěstí je domácí hráči nezužitkovali. Největší šance domácích přišla v závěru, ale Velichovky zachránil Mertlík.

Do druhé půle se čekal tlak domácích, ti však nadále spoléhali na ostré centry do vápna, které však naše obrana polapila. Velichovky tak spoléhaly na případné brejky do otevřené obrany, pár okének se sice našlo, ale důležitý druhý gól to nepřineslo. Hra ještě přinesla více důrazu a na hřišti se občas zajiskřilo, což se nemohlo líbit ani našemu Fan clubu, který do Malšovky přicestoval v hojeném počtu a byl opět hodně slyšet. Blízko druhému gólu byl L. Emlar, když se řítil po pravé straně do vápna, ale vychytal ho opět pozorný brankář domácího týmu.  Dnes dobře zapracovala defenzíva s pozorným Mertlíkem, který v posední minutě zneškodnil velkou šanci domácích. Ti pořádně nepustili „Malšovku“ do závěrečného tlaku, kterou otupil za dva žluté zákroky jeden z jejích hráčů. A tak se mohla po dlouhém nastavení slavit výhra Velichovek.

Jiří Lebedinský, trenér TJ Velichovky: Do zápasu jsme vstoupili výborně a hned v prvních deseti minutách jsme mohli nejméně 2x skórovat. Naše velká herní převaha pokračovala až do 30. minuty, ale bohužel opět bez gólového efektu. Druhý poločas se domácí snažili o vyrovnání, ale naše pozorná obrana v čele s Mertlíkem v brance pracovala dnes spolehlivě! Závěr zápasu byl velmi emotivní, ale ustáli jsme ho, a tak si z Malšovky odvážíme, vzhledem k průběhu zápasu, troufám si říct, zasloužené vítězství. Děkuji celému týmu včetně lavičky za výkon, nasazení a přístup! Co říci k našim fanouškům? Asi jen DÍKY – byli jste opět úžasní!

ŽK: 28. Daněk, 41. Koblížek, 72. Moravec – 30. Emlar J., 43. Raszka

ČK: 83. Moravec (po 2 ŽK)

Rozhodčí: Kriegler, Kiec, Jiříček