Muži – I. B. třída, skupina B                                    7. 4. 2024

První jarní výhra Velichovek

TJ Velichovky – Spartak Opočno 4:1 (0:0)

Branky: 55. Vít, 59. Panenka, 85. Emlar L., 90. Kilevník (p.k.) - 70. Brožek (p.k.)

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek, Rieger - Filip (89. Karel), Hykš, Németh (66. Emlar L.), Pácalt (K), Hanusík (46. Kilevník) - Emlar J. (46. Vít), Panenka (80. Runkas)

Dnes přijelo do Velichovek Opočno s cílem zlomit dvě prokletí. A to poprvé na jaře naplno bodovat, jenže proti soupeři, kterému jsme ve třech vzájemných zápasech nevstřelili ještě ani jeden gól.

Domácím příznivcům se poprvé na domácím hřišti představila ikona královédvorského fotbalu, velezkušený Stanislav Ježek, o jehož zkušenosti na pozici stopera se mohou Velichovky opřít. Úvodní dvacetiminutovka nabídla snahu domácích směrem dopředu, ale vážnější šanci si nevypracovali. Až poté přišla velká šance domácích, kdy se do zakončení hnala dvojice Németh Panenka, ale přízemní střelu našeho útočníka brankář hostí lapil. Opočno toho směrem dopředu také nic moc nepředvedlo, a tak se v první půli skóre neměnilo. I když v závěru Pácaltově střele chyběly centimetry.

Do druhé půle domácí oživili ofenzivu dvojím střídáním a od úvodních vteřin bylo patrné, že změna prospěje. Herní převaha se začala konečně projevovat i ve skóre. Vše začal trestný kop, který z hranice vápna zahrával Kilevník. Jeho střelu k tyči vykopl na čáře obránce a z následné situace další dorážku zablokovala obrana na roh. Ten zahrával Panenka a hlavičkující Vít otevřel skóre. Bylo tak ukončeno čekání na gól ze hry proti tomuto soupeři, které trvalo dlouhých 325 minut. Brzy bylo v našem táboře ještě veseleji. Po pravé straně zatáhl míč Filip a jeho přízemní centr našel před brankou volného Panenku, který neměl problém uklidit míč do sítě podruhé. Vypadalo to, že domácí kontrolují průběh zápasu, ale po 70 minutách přišla komplikace. Souboj opočenského útočníka s brankářem Mertlíkem vyhodnotil sudí jako faul našeho brankáře a hosté kopali penaltu. K ní se postavil Brožek a nezaváhal. Velichovky však působily koncentrovaně a do většího náporu hosty nepouštěly, Naopak mohly brzy zvýšit náskok. Další hlavička Víta těsně minula cíl a Panenkův přímý kop opět vykopl hostující bek na čáře. Uklidňující třetí branka přišla v 85. minutě. Aktivní Filip zatáhl míč po pravé straně a jeho nabídku využil na zadní tyči střídající L. Emlar. Hosté mohli v závěru korigovat, ale trestný kop z dobré střelecké parkety pokryl Mertlík. Razítko tak přidal Kilevník, když v samém závěru proměnil penaltu po ruce hostujícího hráče uvnitř vápna. Velichovky se tak dočkaly první výhry na jaře, tak i proti Opočnu v krátké historii krajské soutěže.

Jiří Lebedinský: Jsem hrozně moc rád, že jsme dnešní zápas zvládli. Nervozita na nás byla od začátku patrná, ale od začátku zápasu jsem věřil, že to dnes prostě zvládneme. Z týmu jsem totiž cítil veliké odhodlání a velikou chuť. Hodně nám dnes pomohla lavička, a to myslím rozhodlo. Naše vítězství považuji v kontextu zápasu za naprosto zasloužené. Děkuji celému týmu za zvládnutí tohoto zápasu a divákům za krásnou návštěvu a fandění a taky Ondřej Bobina Filip za skvělé připravené hřiště!

Rozhodčí: Janota, Kuric, Korityák

DS: Malena