Velichovky vítězně proti náchodské rezervě

TJ Velichovky – FK Náchod „B“ 4:1  (1:0)

Branky: 28. Hykš, 50. Kilevník, 56. Kilevník, 64. Panenka - 86. Lorenc

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Pácalt (K), Rieger - Németh, Hykš, Emlar J. (64. Karel), Kilevník, Emlar L. - Panenka, Vít (56. Runkas)

Dnes bylo na programu zajímavé utkání týmů z vrchu tabulky, kdy do Velichovek přijelo náchodské béčko.  Při pohledu do historie jsme se s tímto soupeřem na domácím hřišti naposledy utkaly v sezoně 2014-2015, kdy jsme zvítězili 3:2. Jediným současným pamětníkem v našem dresu byl Martin Karel, který vstřelil úvodní branku a celý zápas odehrál i současný asistent Zdeněk Jelínek.

Utkání však i díky terénu v chladném počasí nemělo příliš velké tempo, přesto bylo k vidění poměrně dost příležitostí. Aktivnější byli domácí, ale v zakončení se jim nedařilo. Hosté zlobili rychlými kontry, ale skóre zůstávalo dlouho bezbrankové. To se změnilo krátce před úvodní půlhodinu zápasu, kdy se prosadil Hykš. Domácí mohli vedení navýšit, ale svoje akce kolikrát už přehrávali. Některé střely pak stihli hostující zadáci s vypětím všech sil zachránit, některé šance domácích pochytal spolehlivý mladík v brance Náchoda. Hrál se takový bezstarostný fotbal, jakoby ani nehrály týmy z čela tabulky. V závěru první půle mohl Náchod dvakrát minimálně srovnat, jenže jednou pomohlo našemu týmu břevno a brejkový výpad hostujícího útočníka skončil mimo. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Útočně laděný fotbal pokračoval i po změně stran. Na začátku se připomněli hosté, jenže neúspěšně. Poté na druhé straně pelášil na hostujícího brankáře Panenka, ale ani on se nemohl radovat. Až další útok Velichovek přinesl změnu stavu, kdy J. Emlar na zadní tyči našel přesným obloučkem Kilevníka, který hlavou poslal míč do opuštěné branky. V 57. minutě se prosadil opět Kilevník, kdy  dorazil zblokovaný míč po střele Panenky.  Nejhezčí akci si domácí hráči schovali na 56. minutu, kdy po akci Kilevníka a přesném centru před branku z kopačky L. Emlara zblízka skóroval Panenka. Slušně vedený zápas, kdy hlavní rozhodčí mohl nechat karty doma, se spíše jen dohrával, snaživý mladý tým Náchoda se snažil alespoň o korekci, což se jim povedlo krátce před koncem, kdy se pěkným angličanem prosadil Lorenc. Na vítězství domácích barev to však již nemělo žádný vliv.

Jiří Lebedinský: Myslím si, že jsme měli utkání od začátku herně pod kontrolou. Bohužel jsme neproměnili celou řadu našich šancí a na uklidňující gól jsme tak dlouho čekali. Druhý poločas se nesl v duchu toho prvního. Nakonec rozhodla naše výborná patnáctiminutovka, kde jsme utkání definitivně zlomili a až na nepříliš povedený závěr zápasu jsem s dnešním výsledkem a výkonem týmu spokojen. Děkuji hráčům za bojovný výkon na nelehkém terénu a v nehezkém počasí.

Rozhodčí: Mucha, Matula, Hloušek

DS: Židík