Takhle by to šlo, vezeme tři body z Černilova !!

FK Černilov - TJ Velichovky 1:2 (0:1)

Branky: 91. Veselovský - 38. Emlar J., 56. Kilevník

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek, Rieger - Németh, Hykš, Emlar J. (70. Hanusík), Pácalt (K), Emlar L. (57. Filip) - Panenka (79. Karel), Kilevník

Tahák tohoto kola nás v poslední dubnovou neděli čekal na hřišti vedoucího Černilova. Souboj předních dvou týmů jistě sliboval zajímavou podívanou.

Dlouho očekávaný zápas, kde se oba týmy mohly spoléhat na hlasitou podporu svých příznivců začal ve velkém tempu a první nadějnou akci měly Velichovky, kdy se k zakončení prodral Panenka, ale jeho střela byla zablokovaná. Utkání ve velkém tempu se změnila v taktickou vyčkávanou, kdy se oba týmy snaží vyvarovat zbytečné chyby. Domácí zahrozili po nevinně vypadající akci, kdy se míč zastavil o tyč. Na druhé straně poslal centr z levé strany L. Emlar, pro které si černilovský bek málem vstřelil vlastní branku. Černilov se snažil o jednoduchý útok dlouhými míči na rozběhnuté útočníky, ale dvě vypadající nebezpečné akce hostující obrana přečkaly. Největší šanci domácí si vypracovali, když rychlou kombinační akci vyšachovali hostující obranu, ale domácí útočník trefil jen tyč. Do vedení šly Velichovky ve 38. minutě, kdy po pěkné akci vybídl ke skórování Kilevník J. Emlara a ten zblízka nezaváhal.

Do druhé půli přišla očekávaná aktivita domácích hráčů, ale velichovská defenziva pracovala na výbornou. Jenže udeřilo na druhé straně, kdy se z trestného kopu prosadil povedenou střelou k tyči Kilevník. Slibné dvoubrankové vedení držely Velichovky do závěru utkání, kdy přibývala nervozita zejména na domácích kopačkách a výsledkem byly hned dvě červené karty pro černilovské hráče v krátkém sledu. Černilov však i v 9ti hráčích z jedné posledních standartek snížili, kdy za přispění teče, korigovali na konečných 1:2. Velichovky však cenné vítězství na černilovské půdě uhájily.

Jiří Lebedinský: V Černilově se dnes hrálo myslím nadprůměřné utkání "1.B" třídy, k jehož úrovni přispěla svým výkonem obě mužstva. My jsme hráli od začátku velmi dobře a šli jsme zaslouženě do vedení, i když domácí ze dvou brejků nastřelili dvě tyče. Druhý poločas jsme pokračovali v dobrém a koncentrovaném výkonu a navýšili naše vedení z dobře kopnutého TK. V nervózním závěru jsme pak i přes inkasovaný gól, rovněž z TK, naše vedení myslím již zkušeně uhlídali. Děkuji všem hráčům za dnešní výkon a nasazení, našim fanouškům pak patří obrovské poděkování za fandění, podporu a přízeň!

Rozhodčí: Prokůpek, Žák, Lukes

DS: Štěpař