Bod zachráněný v nastavení

TJ Velichovky - TJ Slavoj Předměřice n. L. 1:1 (0:1)

Branky: 90+5 Panenka - 11. Hejcman

Sestava TJ Velichovky: Mertlík – Grmela, Ježek (74. Runkas), Rieger - Filip, Pácalt (K), Emlar J. (46. Vít), Németh (74. Hanusík), Emlar L. (46. Karel) - Kilevník, Panenka

První květnovou neděli přijel do Velichovek nedaleký předměřický Slavoj, který stejně jako loni má výsledkově vydařené jaro, a tak se dal čekat zajímavý zápas, neboť oba týmy v posledním kole vyhráli, když dokázali porazit silné protivníky. V dresu soupeře nechyběl zkušený harcovník Michal Šmarda.

Úvod utkání přineslo solidní tempo, hosté ukazovali, v čem budou dnes nebezpeční, rychlonozí útočníci zaměstnávali velichovskou obranu. Jeden perfektně sehraný brejk znamenal vedoucí branku. Domácí mohli bleskově odpovědět, nadějnou akci však J. Emlar nezakončil přesně. Domácí měli o něco více míč na kopačkách, ale vloženou šanci si nevypracovali. Zahrozili pouze Kilevník hlavičkou po rohovém kopu, která skončila těsně nad břevnem. Nebezpečně ještě vypadal přízemní centr z pravé strany, který proletěl vápnem mimo branku. V závěru půle ještě hosté z dalšího kontru prověřili Mertlíka, ten však střelu vyrazil. Do kabin se tak šlo za nepříznivého stavu pro Velichovky 0:1.

Ve druhé půli začalo dobývání předměřické branky, ale ta zůstávala dlouho začarovaná. Obrana hostí pracovala velmi spolehlivě a nepouštěla naše hráče do šancí. Jedinou možností tak byly standartní situace. Některé z nich vypadaly nebezpečně, ale neujaly se. Směrem dopředu hosté ve druhé půli až na výjimky jako by rezignovaly a soustředily se na bránění. Tlak domácích postupně sílil, do varu se dostal i Fan club, který hnal neúnavně svoje barvy za vyrovnáním. Jenže obrana Předměřic byla dnes hodně pevná, ale domácí byli za svoji odhodlanost odměněni. Ze závěrečného tlaku si vynutili domácí ještě jeden přímý kop, ke kterému se postavil Panenka a parádní trefou k tyči srovnal. Stadion burácel, jakoby šlo o branku vítěznou. Body se však dnes dělily.

Jiří Lebedinský: Dlouho jsme se nesetkali s tak dobře organizovanou a poctivou defenzivou, která se dnes ve Velichovkách představila. Hosté po celý zápas pozorně bránili a čekali na naše chyby a jednu z nich hned v úvodu zápasu bohužel potrestali a tím určili ráz zápasu. Druhý poločas jsme v naší aktivitě ještě přidali, byli herně ještě lepší, ale ne a ne se prosadit proti houževnatému a kvalitnímu soupeři. Když už se zdálo, že odejdeme z tohoto zápasu smolně poraženi, trefil se z poslední možné šance z TK Mára Panenka. Bod se může zdát málo, ale vzhledem k průběhu zápasu je pro nás nakonec cenný a musíme ho brát. Děkuji týmu, že to nevzdal až do poslední sekundy zápasu. Děkuji rovněž všem divákům za účast a našim skvělým fanouškům za úžasnou podporu!

Rozhodčí: Filip, Jehlička, Korityák (OZP)